Автомобільні експерти поділилися секретами правильного прогріву мотора автомобіля навесні.
Про це повідомляє "Апостроф", посилаючись на спеціалістів.
Читайте також: Яким має бути оптимальний пробіг при купівлі б/у авто: поради водіям
Правила ефективного прогріву мотора
За словами експертів, двигун автомобіля не потрібно прогрівати, якщо температура повітря перебуває між 0°С та 10°С. Однак, для різних авто та двигунів - різні норми. Відтак, спеціалісти рекомендують перевіряти інструкції виробника або звернутися до експертів для отримання точної інформації.
При цьому наголошують, що холодний мотор без прогріву може призвести до швидкого зношування, непотрібного споживання палива, а прогрівання довше норми може завдати шкоди теж.
Оптимальний варіант - здійснити короткий прогрів на холостому ходу протягом 1-2 хвилин і потім повільно розігнати автомобіль.
Щоб швидше прогріти автомобіль зранку, дотримуйтеся таких методів:
1. Запустіть двигун і дайте йому працювати на холостому ходу протягом кількох хвилин, щоб він прогрівся. Проте цей метод є найбільш неефективним і може бути шкідливим для двигуна.
2. Використовуйте обігрівач автомобіля. Більшість сучасних автомобілів мають обігрівач, який можна включити за допомогою кнопки на панелі керування. Обігрівач може прогріти автомобіль швидше, ніж працюючий двигун на холостому ходу.
3. Використовуйте підігрівач для двигуна. Підігрівач може допомогти прогріти двигун до температури, необхідної для його безпечної роботи. Він може бути встановлений в автомобільному сервісі.
4. Використовуйте ковдру для капота. Ковдра встановлюється на капот автомобіля і допомагає зберегти тепло в двигуні, що прискорює процес прогрівання.
Важливо пам'ятати, що прогрівання автомобіля може бути шкідливим для довговічності двигуна і може збільшити витрати палива. Тому краще вибирати метод, який є найбільш ефективним і безпечним для вашого авто.
Раніше ми писали, як правильно буксирувати авто з "автоматом".
- Вас може зацікавити:
Пригін авто в Україну: топ-15 найпопулярніших
Забудете дорогу на СТО: які вживані авто найрідше ламаються
Не платіть за "металолом": як перевірити перед покупкою чи було авто в ДТП