Водії в Україні повинні правильно перетинати залізничний переїзд, інакше власника авто можуть оштрафувати чи навіть позбавити прав.
Про це нагадують у Патрульній поліції.
Читайте: Під Києвом "володар шлагбаума" розгнівав десятки водіїв: відео
Рух через переїзд забороняється, якщо:
- черговий по переїзду подає сигнал, який забороняє рух (стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом або з руками в сторони);
- шлагбаум опущений або почав опускатись;
- увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал;
- за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;
- до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).
Коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед:
- дорожньою розміткою — стоп-лінією;
- дорожнім знаком "Проїзд без зупинки заборонено";
- шлагбаумом чи світлофором;
- не ближче як 10 м до найближчої рейки.
Крім того, забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об'їжджати його, а також об'їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонений.
Порушення за ст. 123 (Порушення правил руху через залізничні переїзди) КУпАП передбачає адміністративну відповідальність:
ч. 1 (Порушення правил руху через залізничний переїзд) — накладення штрафу в розмірі 340 грн;
ч. 2 (В'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений) — штраф в розмірі 850 грн з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування на строк від 6 місяців до 1 року з оплатним вилученням авто у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб з оплатним вилученням авто у його власника чи без такого;
ч. 3 (Правопорушення вчинене під час перевезення пасажирів або небезпечного вантажу) — позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 3 років з оплатним вилученням авто у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.
Нагадаємо, що перша спеціалізована автошкола, призначена виключно для людей з інвалідністю, запрацювала у Дніпрі на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
- Вас може зацікавити:
Майбутніх водіїв чекають нові правила: хабар за іспит більше не пройде
Теорію можна здати пізніше і в будь-якому місці: в Україні змінили порядок отримання прав водія
Нахабніють навіть автоінструктори: фото унікального "героя паркування" у Києві