В понеділок, 14 серпня, розпочався один з самих суворих постів - Успенський. Він триватиме до 28 серпня, Дня Успіння Пресвятої Богородиці. Проте вже наступного року, відповідно до нового церковного календаря, піст відбудеться в інші дати.
Про головні правила посту, прикмети та забобони розкаже "Апостроф".
Читайте також: Збираємо кошик на Маковія: коли Спаси-2023 і як зміняться дати за новим календарем
Отож, Успенський піст за суворістю схожий на Великий, який триває 48 днів. Під час посту віруючі віряни утримуються від їжі тваринного походження, віддаючи перевагу овочам і фруктам, які мають велику різноманітність у цей період року.
Тричі на тиждень, - понеділок, середу і п'ятницю, - рекомендується сухоїдіння.
У вівторок і четвер – дозволені гарячі страви без масла. У суботу та неділю дозволена гаряча їжа з маслом. А от у свято Преображення Господнього, яке відзначається 19 серпня, дозволяється вживати в їжу також рибу і вино.
Під час посту також рекомендується утриматися від веселощів, пісень та танців, обмежити перегляд телевізора. Краще цей час провести в молитві. Як і зазвичай, не можна сваритися, пліткувати та лихословити.
14 серпня, в перший день Успенсього посту, також відзначають Маковея, або Медовий Спас.
З цим днем пов'язані певні народні прикмети. Дощ у свято пророкував, що упродовж року не буде пожеж у лісі. Від погоди сьогодні залежить, якими будуть погодні умови увесь рік. Вважалось, що на це свято Бог пробачає будь-який гріх жінки.
Раніше ми розповідали про державні, міжнародні та церковні свята у серпні.
Вас також може зацікавити:
День янгола в серпні 2023: кого привітати і як назвати дитину за старим та новим стилем
Чи будуть українці відпочивати на День Незалежності: календар вихідних у серпні
Сплануйте важливі події: календар сприятливих і несприятливих днів у серпні