Київ планує використовувати технології лабораторії ARC Nucle art (Гренобль, Франція) для консервації артефактів, що вже виявлені та будуть знайдені в подальшому під час розкопок на Поштовій площі.
Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
"Вчора з відрядження до Гренобля повернулася наша делегація під головуванням директора Департаменту охорони культурної спадщини Олександра Никоряка. Головне з почутого – в лабораторії Гренобля нам готові допомагати, ділитися досвідом і техніками. Ми неодноразово чули від різних експертів про те, що в Україні і чи не в усьому світі немає технологій консервації деревини, яку було знайдено на Поштовій, проте ми знайшли спеціалістів", - сказав Мондриївський.
Він розповів, що українську делегацію ознайомили з усіма існуючими технологіями консервації археологічної деревини.
"Вони готові не тільки ділитися технологіями, але взяти на стажування наших фахівців", – додав чиновник.
Він пояснив, що працівники лабораторії ARC Nucle art також завітають до Києва і відвідають місце розкопок на Поштовій площі та ознайомляться з планами щодо створення Центру консервації предметів археології, дадуть свої поради та рекомендації.
Мондриївський повідомив, що після завершення археологічних досліджень буде оголошено міжнародний конкурс на створення Музею на Поштовій площі.
"Позиція міського голови та його команди щодо створення музею на Поштовій визначена ще у 2015 році – музею бути і крапка. А от вирішувати, яким йому бути, мають експерти музейної справи, історики, архітектори та археологи", – додав заступник голови КМДА.
Нагадаємо, 21 червня 2015 року Київрада прийняла рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі. Рішення "Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам’ятки археології місцевого значення "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві" та музеєфікації об’єктів культурної спадщини» підтримали 68 депутатів.
Рішення, серед іншого, передбачає створення комунального закладу "Центр консервації предметів археології" та проведення міжнародного архітектурного конкурсу.
Також у березні поточного року КМДА ініціювала та провела за участю міжнародних експертів (ICOMOS, ICOM та ICROM, ЮНЕСКО) конференцію з питань консервації залишків дерев’яних конструкцій та їхнього використання надалі для наповнення експозиції майбутнього музею.