Вчені вперше знайшли бджолу, у якої одна половина чоловіча, а друга - жіноча, що називається гінандроморфізмом.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на ресурс Science Alert.
Відзначають, що в природі найчастіше зустрічаються тварини діморфни - мають самців і самок з фізіологічними поділами, які дозволяють і далі продовжувати вид. Однак існують й організми, які є комбінаціями обох статей, розділених по центру тіла.
Такий стан організму називається гінандроморфізмом і відбувається як результат неправильного розподілу статевих хромосом по клітинам в ході порушеного дозрівання яйцеклітини, її запліднення або дроблення. Гінандроморфи вже були виявлені як мінімум у 150 видів комах, птахів і ракоподібних, однак у ссавців вони зустрічаються вкрай рідко. У бджіл цей стан можна виявити тільки після їх смерті.
Першого гінандроморфа вчені відкрили у Megalopta amoenae - нічної бджоли, яка мешкає в Центральній і Південній Америці. Особливість цього відкриття в тому, що вчені вперше знайшли живу бджолу-гінандроморфа, в подальшому це дозволить їм досліджувати структуру роботи такого організму.
"Це явище (гінандроморфізм - "Апостроф") може дати уявлення про еволюцію спеціалізованих морфологічних ознак, таких як морфологія чоловічого роду племінних паразитичних бджіл, а також нових методів розмноження комах", - сказав ентомолог Ерін Крічілський.
Як повідомляв "Апостроф", дослідники з США та Австралії виявили скам'янілості еволюційного попередника сучасних тварин і людей.