RU  UA  EN

Вівторок, 14 січня
  • НБУ:USD 42.40
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  42.40
Суспільство

Новини

14 січня

Всі новини

Вчені розгадали таємницю стародавніх жителів Помпей - ось чому вони завжди були щасливі

Вчені провели дослідження і з'ясували, що римляни, що жили в Помпеях в 79 році, мали більше штучного світла і тому були, ймовірно, щасливіші.

Про це повідомляє видання The D aily Mail.

До висновків про більш щасливе життя прийшли через те, що з великою кількістю світла виділяється гормон щастя (серотонін). Також дослідники кажуть, що доступ до більшої кількості штучного освітлення вночі дозволяв отримати додатковий дохід, поліпшити освіту і привести до поліпшення психічного здоров'я і благополуччя.

Аналіз показав, що у римлян було на 17 відсотків більше штучного світла, ніж у грузинів і жителів Англії.

"Використовуючи нашу модель, ми підрахували, що середній древній римлянин використовував приблизно 41 000 люменів на душу населення в рік. Це приблизно на 6 000 люменів на душу населення в рік, або на 17 відсотків, більше освітлення, ніж у грузинів", - розповів доктор Кай Уайтінг, провідний автор дослідження.

Він зазначив, що деякі раби в Помпеях мали більший доступ до освітлення, ніж бідні грузинські сім'ї. Це навіть не дивлячись на те, що у грузинів було краще паливо, ніж у римлян, але воно було доступно тільки для підприємств і багатих. Грузин також обкладали двома дивними податками, які карають бідних, стягуючи плату за те, що у них є вікна в будинку, а також за використання свічок.

У той час в Помпеях було заборонено зводити високі паркани навколо будинків, які могли блокувати сонячне світло. А податків за освітлення у них не було.

Разом з тим, вчені заявили, що відсутність світла викликає безліч проблем, особливо у дітей: поганий настрій, втрату задоволення та інтересу до життя, дратівливість, почуття відчаю, провини і марності, відчуття втоми і сонливості.

Як повідомляв "Апостроф", археологи прийшли до висновку, що в давньоримському місті Помпеї існувало сортування сміття, яке в подальшому використовували для будівництва або перепродажу.