У Центральному Китаї археологи з Муніципального інституту культурних реліквій та археології Чженчжоу виявили загублене стародавнє місто, якому 5 300 років.
Про це повідомляє ресурс Archaeology.
Дослідники відкрили, що ділянка Шуанхуайшу в Гун'і, на околиці Чженчжоу, була місцем "величезного поселення". Це був житловий комплекс найвищого рівня, коли-небудь побудований в той час, уздовж середньої та нижньої течії Жовтої річки.
Там виявили руїни на площі 1,17 мільйона квадратних метрів. Вони є одним з найбільших племінних кластерів середньої і пізньої фаз культури Яншао, що виникла близько 7000 років тому в епоху неоліту.
На цьому місці все ще можна побачити шари кільцевих траншей і міських стін. Там також знайшли понад 1700 гробниць, які акуратно розділені на три блоки. Серед житлових кварталів залишки трьох жертовних платформ служать нагадуванням про древні ритуали.
"Це місце було ретельно вибрано, і його конструкція була добре спланована. Відкриття в Шуанхуайшу заповнили прогалину в дослідженні походження китайської цивілізації", - сказав Ван Вей, президент Китайського товариства археології.
Він додав, що цей район традиційно вважався центром ранньої китайської цивілізації.
Як повідомляв "Апостроф", археологи виявили вулицю найдавнішого міста на території України - Тіри - в 84 кілометрах від Одеси.