Масові вимирання тварин на Землі відбуваються з циклом 27 млн років. Дослідники кафедри біології Нью-Йоркського університету виявили, що їх час збігається з ударами астероїдів і масивними виверженнями вулканів.
Як пише Science Daily, результати нового аналізу були опубліковані в журналі Historical Biology.
Як показало дослідження, масові вимирання наземних тварин, в тому числі земноводних, рептилій, ссавців і птахів, не тільки циклічні, а й збігаються з великими ударами астероїдів і руйнівними виверженнями вулканів. Це може бути і їх причиною.
66 млн років тому 70% всіх видів на суші і в морі, включаючи динозаврів, раптово вимерли в результаті катастрофічних наслідків зіткнення великого астероїда або комети з Землею. Згодом палеонтологи виявили, що таке масове вимирання морської флори і фауни, в результаті якого зникло до 90% видів, не було випадковою подією, а, по всій видимості, відбувалося циклом в 26 млн років.
Астрофізики припускають, що періодичні кометні зливи відбуваються в Сонячній системі кожні 26-30 мільйонів років, викликаючи циклічні удари і приводячи до періодичних масових вимирань. Сонце і планети роблять цикл через переповнену середню площину Галактики Чумацький Шлях приблизно кожні 30 мільйонів років.
У цей час можливі кометні потоки, які можуть призвести до сильних ударів об Землю. Виникаючі після цього умови можуть вбити наземне та морське життя. Виникають темрява і холод, лісові пожежі, кислотні дощі і виснаження озонового шару.
"Ці нові відкриття співпадаючих, раптових масових вимирань на суші і в океанах, а також загального циклу тривалістю від 26 до 27 мільйонів років підтверджують ідею про періодичні глобальні катастрофічні події як спусковий механізм вимирань", - пояснив професор кафедри біології Нью-Йоркського університету і провідний автор дослідження Майкл Рампіно.
Він додав, що, як встановили вчені, три масових знищення видів на суші і в морі відбулися одночасно з трьома найбільшими ударами за останні 250 мільйонів років, кожний з яких здатний викликати глобальну катастрофу.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені знайшли останки беззубого динозавра, що жив 100 млн років тому.