В Ізраїлі археологи виявили давньоримську керамічну майстерню, місце розташування якої було втрачено після її відкриття в 1934 році.
Про це повідомляє видання Daily Mail.
Повторне відкриття стало можливим завдяки численним артефактів, виявлених біля села Бейт-Шемеш, поруч з Єрусалимом. Тут були знайдені сотні розбитих масляних ламп і кам'яних форм, з яких вони зроблені, а також безліч скульптур, що зображують оголених жінок, вершників і тварин
Фігурки датуються періодом від 1700 до 1600 років тому, коли римляни переселилися в цей район після невдалого повстання євреїв. Масляні лампи включають в себе як римські, так і єврейські візерунки, що свідчить про співіснування двох релігій тисячі років тому.
Беньямін Сторчан з Ізраїльського центру старожитностей, який оголосив про повторне відкриття майстерні в понеділок, 14 грудня, зазначив, що знахідки відносяться до періоду Другого Храму, коли в іудейському суспільстві існували закони, що забороняють використання зображень, ймовірно фігурки використовувалися римлянами.
Така майстерня, за словами археолога, могла з'явиться після невдалого єврейського повстання проти Риму, яке змусило багатьох євреїв покинути свої будинки. Занедбані місця були заселені римлянами та іншими язичниками, що призвело до зростання потреби в майстернях.
"Після провалу повстання Бар-Кохби і захоплення регіону римлянами місцеве єврейське населення юдейських пагорбів сильно скоротилося, і, в свою чергу, регіон було заселено язичниками", - сказав Сторчан.
Як повідомляв "Апостроф", вчені з Хайфського університету і Єврейського університету в Єрусалимі заявили, що знайдені на території Ізраїлю монети, вік яких становить близько 3 тисяч років, можуть бути одним з перших прикладів фінансового шахрайства, оскільки могли бути підробленими.