Вчені з Інституту Альфреда Вегенера і Центру полярних і морських досліджень імені Гельмгольца виявили незвичайних молюсків і губок під гігантським айсбергом, який в лютому відколовся від Антарктиди.
Про це пише видання Express.
Як відомо, айсберг, розмір якого становить 1269 квадратних кілометрів (площа Києва - 839 кв. км), відколовся від материка ще минулого місяця, і вченим вдалося "прослизнути" в прірву між льодовиком і Антарктидою.
Камери на морському дні зафіксували дивовижний світ незвичайних молюсків, губок і анемонів. Істоти мешкають під крижаним покривом товщиною 150 метрів, приблизно в 30 км від поверхні.
"Перші зображення морського дна показують дивовижний рівень біорізноманіття в регіоні, який десятиліттями був покритий товстим льодом", - заявили фахівці, що брали участь в дослідженні.
Знайдені під льодом істоти живляться креветками і дрібною рибою. Дослідники також зустріли на морському дні як мінімум п'ять видів риб і двох кальмарів.
За словами фахівців, зразки донних відкладень дозволять краще зрозуміти екосистему регіону і з'ясувати, як саме Антарктида реагує на зміну клімату.
Раніше ми розповідали, що айсберг в Антарктиді, розміром біль ше Лондона, розколовся на частини.