RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Вчені зафіксували загадкові радіоімпульси, отримані з космосу - фото

Канадські вчені за допомогою радіотелескопу виявили у космосі сотні загадкових швидких радіоімпульсів.

Про це повідомляє CNN.

У публікації вказано, що походження цих яскравих спалахів світла довжиною в мілісекунди поки що невідоме, оскільки швидкі радіоімпульси (FRB) дуже непередбачувані. До речі, вперше вченим вдалося спостерігати за ними у 2007 році.

Ця небесна карта показує каталог швидких радіочастотних вибухів CHIMEФото: cnn.com

"Справа в тому, що FRB дійсно важко вловити ... Ваш радіотелескоп повинен бути спрямований в потрібне місце в потрібний час, і ви не можете передбачити, де і коли це буде", - повідомив доцент фізики в Массачусетському технологічному інституті Кійоші Массуі.

За його словами, більшість радіотелескопів здатні бачити ділянку неба розміром з Місяць у певний час, тобто переважна більшість FRB залишаються невидимими.

Ситуацію вдалося змінити, коли радіотелескоп Канадського експерименту з картування інтенсивності водню (CHIME), розташований в Радіоастрофізичній обсерваторії Домініонуа в Британській Колумбії в Канаді, почав отримувати радіосигнали в 2018 році протягом першого року роботи.

Йому вдалося виявити 535 нових швидких радіоімпульсів за період між 2018 і 2019 роками. Загалом за більш ніж десятиліття попередніх вивчень вчені змогли зафіксувати лише близько сотні подібних сигналів. Окрім того, вчені також зафіксували 61 сплеск, що відноситься до 18 постійних джерел цих сигналів.

Саме це дозволило створити каталог швидких радіочастотних вибухів CHIME, який був представлений у середу, 9 червня на 238-му засіданні Американського астрономічного товариства.

Каталог не тільки розширює відому кількість швидких радіоімпульсів, але і доступну інформацію про їхнє розташування і властивості.

"Тепер ми зможемо вибудовувати ці швидкі радіоімпульси в єдину картину. Це допоможе нам зрозуміти, що саме їх провокує і як ми можемо використовувати їх для вивчення Всесвіту в майбутньому", - сказав учений з дослідницької групи Кейтлін Шин.

Також дослідники вважають, що маючи велику кількість FRB, вони можуть з'ясувати, як газ і матерія розподіляються в дуже великих масштабах у Всесвіті.

Як відомо, швидкі радіоімпульси (FRB) - поодинокі радіоімпульси тривалістю кілька мілісекунд невідомої природи, які реєструються радіотелескопами. Типова енергія сплесків, згідно з оцінками, еквівалентна викиду в космічний простір енергії, що випускається Сонцем протягом декількох десятків тисяч років.

Як повідомляв раніше "Апостроф", до Землі наближається величезний астероїд розміром з футбольне поле.