Експерти з Тулузького університету Жана Жореса виявили у французькому департаменті Альє скарб артефактів 800 р. до н.е. Він включає в себе прикраси, сільськогосподарські інструменти, зброю і частини колісниць.
Про це повідомляє Daily Mail.
На думку археологів, городище бронзової доби у Франції може являти собою втрачену кельтську столицю. Розкопки виявили велике - 30 гектарів - укріплене поселення, яке мало подвійний ряд валів і кам'яні стіни.
На цій ділянці були виявлені сотні предметів, які, як вважається, були закопані приблизно в 800 р до н.е. в рамках релігійного ритуалу. Розкопки виявили найбільшу кількість металів бронзового століття, коли-небудь знайдену в Європі.
За словами керівника групи та археолога П'єра-Іва Мілсента з Тулузького університету Жана Жореса, знайдені прикраси і символи бронзових предметів відносяться до культу сонця, яке було дуже важливим божеством в той час.
Артефакти допомагають дослідникам відтворити картину того, яким могло бути життя людей, що жили в цьому кельтському суспільстві близько 2 800 років тому.
"Всі ці елементи є доказом існування складного ієрархічного суспільства, порівнянного з кельтськими товариствами залізного віку ... Цей населений пункт, ймовірно, був столицею великої території", - пояснив доктор Мілсент.
Знайдені артефакти будуть додані в колекцію Музею Анн-де-Божьо в Мулені, центральна Франція.
Як розповідав "Апостроф", сибірські археологи розкопали два кургани і виявили нерозграбоване жіноче поховання епохи бронзи.