Тікаючи від війни в Україні в сусідню Польщу українські діти мали змогу отримати досвід навчання у польських школах, а їхні батьки порівняти їхню освіту з українською.
Про основні відмінності написала українка Олена Коченко під дописом Міністра освіти й науки України Оксена Лісового.
Вона наголосила, що сім'я виїхала в Польщу на початку повномасштабного російського вторгнення і троє дітей жінки різного віку відвідували другий, шостий та восьмий класи у двох різних школах. Українка зазначила, що її діти були у захваті від польських навчальних закладів і повернувшись в Україну дуже сумують за ними.
За словами жінки, програма у польських школах значно легша, ніж в українських, навчальне навантаження помірне, а домашніх завдань майже не задають. Якщо ж вони і є – то це зазвичай якісь невеликі навчальні проєкти або невеликі вправи, покликані розвивати світогляд дитини.
Читайте також: Майбутнє без кордонів та літаки для України: про що говорили Зеленський із Дудою
Жінка відзначила, що в освітньому закладі Польщі обмежена кількість контрольних та тестів на тиждень.
"Більше 3 тестів на тиждень в одному класі проводити не можна. Для порівняння - в Україні у дітей часто буває 4-5 тестів і контрольних на день", - написала вона.
Українка також наголосила на доброзичливій атмосфері у класі, відсутності тиску та залякування оцінками.
Серед плюсів жінка відзначила смачну їжу в їдальнях, велику кількість екскурсій та подорожей та проведенні усіх перерв надворі.
"В результаті діти йшли в школу та приходили з неї з гарним настроєм, у них була купа вільного часу для прогулянок та спілкування з друзями, не було страху та постійного стресу. Щодо знань - я впевнена, що вони за таких умов здобуваються легко і невимушено, оскільки у дітей є вільний простір для думки і творчості. А вужчу спеціалізацію вони отримають згодом у профільних навчальних закладах", - резюмувала українка.
Раніше ми писали про щомісячні зарплати українців у Польщі.
- Вас може зацікавити:
Українці у Польщі можуть отримати ліки на 100 євро: як подати заявку
Частині українців у Польщі доведеться повернути гроші, отримані в рамках соцдопомоги
Діти мріють повернутися додому: рік війни українців у сусідній Польщі