Археологи з Римського університету Сапієнца виявили глиняну статуетку з жіночими рисами обличчя в печері Баттіфратта поблизу Поджо-Натіво в районі Сабіна, Лаціо.
Про це пише Arkeonews.
Читайте також:Зберігся з часів Бронзового віку: у Німеччині знайшли унікальний меч
Статуетці приблизно 7 тисяч років, коли на півострові існували перші сільськогосподарські громади.
У прес-релізі Університету Сапієнца в Римі йдеться, що подібні предмети дуже рідкісні в Італії. Крім того, у релізі сказано, що такі артефакти майже відсутні в археологічних записах Тірренського схилу.
Риси обличчя ляльки, на думку археологів, зображені лише схематично. Дослідники, однак, заявили, що майстер, який створив артефакт, більш ретельно відобразив зачіску та прикраси тіла.
Наявність фігури свідчить про те, що джерело біля входу в печеру використовувалося не лише для постачання води, але й для поховання та ритуальних цілей.
Печера Баттіфратта надавала притулок і захист раннім мешканцям, які покладалися на полювання, збиральництво та елементарне сільське господарство для виживання близько 7000 року до нашої ери. Хоча конкретні докази стародавніх ритуалів у печері Баттіфратта обмежені, глиняна лялька переконливо припускає, що її використовували для церемоніальних цілей.
Раніше ми писали, що в Норвегії знайшли унікальний меч вікінгів, який проливає світло на їхні подорожі.
Вас також може зацікавити:
У Ізраїлі у "чорного археолога" вилучили монети останнього єврейського царя: фото артефактів
Яким насправді був Тутанхамон: єгиптолог розкрила правду про фараона
У Польщі археологи виявили масове поховання вампірів: сотні людей були страчені