RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Можна побачити до 150 метеорів на годину: коли 14 грудня найкраще спостерігати зорепад Гемініди

У ніч з 13 на 14 грудня українці мають розкішну нагоду побачити метеорний потік Гемініди. Це космічне явище вважається одним із найбільш видовищних потоків року.

Про це повідомляє Тhe guardian.

Читайте також: Вчені розкрили секрет таємничих блискавок на Венері: фото

Як зазначається, це буде останній видовищний зорепад 2023 року. Під час спостереження із темного місця Гемініди регулярно сипатимуть до 120 метеорів на годину.

Найближчої ночі очікується максимальна активність потоку. Так, на чистому небі можна буде угледіти до 150 метеорів на годину. При цьому у 2023-му небесне явище буде ще яскравішим, адже Гемініди досягнуть піку через день після молодика. Тобто метеори буде дуже добре видно на безмісячному небесному полотні. Порівняно з іншими метеорними потоками Гемініди рухаються повільніше, тому їх просто виявити, адже довше зберігатимуться в небі.

"І хоча їх видно з 4 по 20 грудня, свого піку вони досягають в ніч на 14 грудня", - зазначає видання.

Як стверджують астрономи, цей метеорний потік утворюється за рахунок шлейфу астероїда Фаетон, який колись давно був справжньою кометою. Через це в потоці можуть траплятися не тільки порошинки, а й камінці розміром з кулак, які вибухово розпадаються на дрібніші фрагменти під час згоряння в атмосфері.

"На діаграмі показано вид на схід із Лондона о 21:00 за Гринвічем 14 грудня. З північної півкулі Гемініди помітні тим, що вони часто активні до опівночі, що робить їх легко помітними навіть випадковим спостерігачам", - повідомило видання.

Нагадаємо, "Апостроф" повідомляв, що в кінці вересня в небі над Києвом помітили дивне сяйво помаранчевого кольору у вигляді стовпа світла.

  • Вас також може зацікавити:

Сонячне і місячне затемнення в жовтні 2023: які дні будуть сприятливими, а які - небезпечними

Північне сяйво над Україною: користувачі соцмереж поділилися вражаючими фото

"Вогняне кільце": на Землі спостерігали рідкісне сонячне затемнення, фото і відео