RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Військові кафедри "перетрусять". Які реформи у вишах планує МОН

Система військової підготовки в закладах віщої освіти буде докорінним образом змінена таким чином, щоб вона відповідала викликам сьогодення.

Про це в інтерв’ю "Апострофу" розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

Він нагадав, що зараз це питання опрацьовується, і відповідні зміни будуть відображені в остаточній версії нового закону про мобілізацію.

"Проте цілком очевидно, що система військової підготовки в закладах вищої освіти має докорінно змінитися. Адже ми потребуємо офіцерів нового зразка, озброєних найсучаснішими знаннями, в тому числі за стандартами НАТО. І успадковані нами від Радянського Союзу військові кафедри не здатні задовольнити ці потреби. Саме тому ми сьогодні працюємо разом з військовими над створенням нової системи військової підготовки у вишах", - сказав Михайло Винницький.

За його словами, зокрема планується розділити аудиторну частину навчання і полігонну. Аудиторну будуть здійснювати цивільні викладачі університету, а полігонну, яка передбачає суто військові навички, - офіцери, причому не пенсіонери, як це було на радянських військових кафедрах, а діючі військові.

Читайте також: Скільки вступників отримають гроші від держави: Міносвіти озвучило цифру

Оскільки військові кафедри існують далеко не в усіх вишах, систему вишкілу доведеться радикально розширювати.

"Це питання, над яким ми активно працюємо спільно з Міністерством оборони. Гадаю, на першому етапі в містах буде створено єдині підрозділи, де навчатимуться студенти з усіх місцевих вишів. Звичайно, це не стосується Києва, Львова та інших мегаполісів, де одним навчальним закладом не обійдешся", - наголосив спікер.

Він також додав, що наразі ще не вирішено, чи буде поширюватися військова підготовка тільки на хлопців, чи на дівчат також, оскільки це питання ще знаходиться на стадії обговорення.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Реформа освіти має змусити виші ганятися за абітурієнтами - заступник голови МОН

  • Вас може зацікавити:

Вступна кампанія 2024: в Україні оновиться формат та ще один предмет стане обов'язковим

Як абітурієнти обиратимуть спеціальність у 2024 році: МОН озвучило відповідь

В Україні реформуватимуть військові кафедри: що має змінитися