RU  UA  EN

Вівторок, 7 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

6 січня

4 січня

3 січня

2 січня

1 січня

31 грудня

Всі новини

Вчені показали місце на Марсі, де будуть шукати життя

Вчені зробили важливе відкриття про Марс, яке може призвести до виявлення інопланетного життя. Вони визначили рівнину завширшки 2900 кілометрів у північній півкулі, яка має правильні підземні умови для підтримки живих організмів. Регіон під назвою Acidalia Planitia містить у своєму ґрунті достатньо води, тепла та енергії для процвітання чужорідних бактерій, а наступним кроком буде буріння поверхні Марса, щоб побачити, чи справді там зародилося життя.

Про це йдеться в повідомленні команди вчених під керівництвом Андреа Буттуріні з Університету Барселони, передає Daily Mail.

Вчені заявили, що їм знадобляться масштабні місії з екіпажем і технології, які навряд чи будуть здійсненні протягом багатьох років. Однак це дослідження наближає їх до пошуку остаточних доказів існування життя за межами Землі, зосередившись на місці, де могло існувати мікробне життя.

Ба більше, це закладає основу для майбутніх досліджень, які можуть вирішити «гостру дискусію» про наявність метану в атмосфері Червоної планети.

За словами вчених, інопланетні форми життя, які можуть жити під Acidalia Planitia, є метаногенами, або бактеріями, що виробляють метан. Метаногени - це бактерії, які процвітають в екстремальних умовах навколишнього середовища, таких як дуже високі температури, надсолона вода або навіть високий рівень радіації.

На Землі метаногени зазвичай живуть у болотах, але їх також можна знайти в кишківнику корів, термітів та інших травоїдних тварин, а також у мертвій та гнилій органічній речовині.

Ці мікроорганізми анаеробні, тобто їм не потрібен кисень, щоб вижити. Вони також можуть вижити без органічних поживних речовин або сонячного світла.

У 2028 році Європейське космічне агентство (ESA) планує запустити свій марсохід, раніше відомий як марсохід ExoMars. Це буде включати дриль, який може копати на понад 2 метри у поверхні Марса. Та все ж це недостатньо глибоко, щоб отримати доступ до потенційно придатної для життя глибини.

Марсіанська поверхня непривітна через надзвичайно низькі температури та низький тиск, які навіть екстремофіли не можуть вижити.

Дослідження вчених привернуло увагу наукової спільноти, оскільки воно визначає конкретне місце, на якому можна зосередити пошуки позаземного життя.

«Поверхня південної частини Acidalia Planitia є ймовірною цільовою областю для розміщення метаногенів, подібних до Methanosarcinaceae та/або Methanomicobiaceae, — йдеться в дослідженні. - У цьому регіоні радіогенні елементи, що виробляють тепло, знаходяться в найвищій кількості, і, ймовірно, підповерхневі води».

Якщо теорія дослідників зрештою виявиться правильною, це призведе не тільки до новаторського відкриття інопланетного життя на Марсі, але й надасть непрямі докази присутності біологічно утвореного метану в марсіанській атмосфері.

Як повідомляв "Апостроф", китайський марсохід знайшов докази гігантського стародавнього океану на Марсі.