На приховані автоматичні камери, встановлені дослідниками, вдалося зафіксувати ізольоване плем'я Массако в тропічних бразильських лісах. Назву племені дали на честь річки, що протікає через їхні володіння неподалік кордону Бразилії з Болівією. Проте як вони самі себе ідентифікують чи якою мовою говорять - невідомо.
Про це пише BILD та The Guardian.
Зазначається, що представники племені не носять одягу та пересуваються лісом із довгими палицями. Згідно з даними Бразильського фонду у справах корінних народів (Funai), вони належать до так званого племені Массако, названого на честь річки, що протікає через цю територію.
Проте детальнішої інформації щодо того, як вони самі себе ідентифікують, якою мовою спілкуються чи як влаштований її побут, немає.
Раніше спостереження показали, що представники цього племені полюють за допомогою триметрових луків і переміщують свої поселення в межах лісу залежно від сезону. Для захисту від чужинців Массако розміщують тисячі гострих шипів у землі - їх важко помітити.
Експерт фонду Funai зазначив: "За допомогою детальних фотографій можна помітити схожість із племенем Сіріоно, яке живе на протилежному березі річки Гуапоре в Болівії". Однак й досі багато що залишається неясним: "Ми досі не можемо точно сказати, хто вони".
Експерти вважають, що за останні 30 років чисельність племені збільшилася зі 100 до 200-250 осіб. Плем'я суворо уникає контактів із сучасним суспільством. Проте фонд Funai регулярно залишає для них інструменти та інші "подарунки" для того, щоб представники племені не вдавалися до грабунку.
Зазначається, що в Бразилії відсутнє спеціальне законодавство, що захищає ізольовані племена. "Агроіндустрія та інші зацікавлені сторони часто порушують права і закони", - стверджує один із провідних експертів з корінних народів.
Раніше "Апостроф" також писав, як під час розкопок у Пассі, на північному заході Франції, археологи знайшли артефакти, що охоплюють період від бронзової доби до середньовіччя. Серед найвидатніших знахідок — римська золота каблучка, датована 2-3 століттями нашої ери.