Напередодні Різдва сонячний зонд NASA Parker підлетів на максимальну близьку до Сонця відстань і вийшов неушкодженим з іншого боку. Побивши свій попередній рекорд, він пролетів лише у 6,1 мільйона км над поверхнею Сонця.
Про це йдеться в пресрелізі Центру космічних польотів Годдарда.
Сонячний зонд Parker пройшов крізь зовнішню атмосферу Сонця з приголомшливою швидкістю 692 тисячі км на годину - ця швидкість була необхідна для нього, щоб не згоріти дотла. Навіть для сильно захищеного від тепла зонда Parker зупинка, щоб озирнутися та зняти кілька хвилин відео, могла стати катастрофою.
Вченим з Лабораторії прикладної фізики Джона Гопкінса, які спостерігали за подорожами космічного корабля, довелося чекати два дні, щоб побачити, чи зонд NASA пережив зустріч із найгарячішою зіркою. Але 26 грудня вчені отримали сигнал маяка від зонда з підтвердженням, що все в порядку.
Попри відносно нетривале перебування в інтенсивній тепловій оболонці Сонця, сонячний зонд Parker все ще зміг провести багато різних вимірювань і зібрати купу цінних даних. Те, що дізнався зонд, може змінити наше розуміння фізики Сонця, оскільки ще є таємниці, які потрібно розгадати.
"Політ так близько до Сонця — це історичний момент у першій місії людства до зірки», — сказав Нікі Фокс, голова Управління наукових місій NASA. - Вивчаючи Сонце зблизька, ми можемо краще зрозуміти його вплив на всю Сонячну систему, включно з технологіями, які ми використовуємо щодня на Землі та в космосі, а також дізнатися про роботу зірок у всьому Всесвіті".
Щоб досягти місця призначення, сонячний зонд Parker подолав майже 145 мільйонів км космосу. Запущений у 2018 році зонд здійснив кілька обльотів планети Венера, щоб стати ближче до Сонця. Зрештою він вийшов на оптимальну орбіту після останнього такого прольоту 6 листопада цього року.
Тепер, коли зонд виведено на правильну орбіту, він продовжуватиме проходити поблизу Сонця кожні три місяці, щоразу збираючи все більше даних.
Залишається невизначеним, як довго триватиме захист від тепла та радіації, що захищає сонячний зонд Parker. Але виходячи з успіху першої частини місії, можна сподіватися, що він зможе збирати та передавати дані ще кілька років.
Нагадаємо, в червні 2024 року китайський безекіпажний космічний корабель Chang'e-6 2 червня вперше в історії людства висадився на зворотному боці Місяця у басейні Південного полюса-Ейткен (SPA).