RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.25
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.25
Суспільство

Новини

21 лютого

Всі новини

Археологи розкопали найстарішу частину Великої Китайської стіни

Фото: з відкритих джерел

Археологи виявили найдавнішу частину Великої китайської стіни — однією з найвідоміших споруд планети, яка датується майже на 300 років раніше, ніж вважалося раніше. Цей сегмент походить з часів пізньої династії Західна Чжоу (1046 р. до н. е. – 771 р. до н. е.) або раннього весняно-осіннього періоду (770 р. до н. е. – 476 р. до н. е.). Відкриття, яке було зроблено в районі Чанцін у провінції Шаньдун, проливає нове світло на походження всесвітньо відомих укріплень Китаю.

Про це повідомляє Ancient origins.

У 2024 році Інститут культурних реліквій і археології провінції Шаньдун провів масштабні розкопки на території у 1100 квадратних метрів у північній частині села Гуанлі, які стали першими активними розкопками Великої стіни Ці після років попередніх досліджень. Дослідницька група використала передові методи, які дозволили їм з більшою точністю скласти графік будівництва. Поєднавши історичні тексти з речовими доказами, археологи визначили, що секція, відома як Велика стіна Ці, була побудована в кілька етапів. Це кидає виклик попереднім припущенням і демонструє більш складну історію будівництва, ніж вважалося раніше.

Велика стіна Ці, визнана об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є найдавнішим і найдовшим відомим сегментом стародавньої системи укріплень Китаю. Він простягається приблизно на 641 км через Шаньдун - від Чанціна на заході до Циндао на східному узбережжі. Ця структура зіграла вирішальну роль у військовій оборонній стратегії держави Ці під час династії Східна Чжоу, яка тривала з 770 по 256 рік до нашої ери. Метою її будівництва насамперед був захист від зовнішніх загроз, зокрема з боку конкуруючих держав і кочових груп.

Однак значення стіни виходило за рамки військової оборони. Історичні записи свідчать про те, що він також грав роль у визначенні територіальних кордонів і служив символом сили держави Ці. Відкриття такої ранньої ділянки дає цінне уявлення про геополітичний ландшафт стародавнього Китаю з його складною сумішшю могутніх фракцій, які змагаються за землю та вплив.

Як повідомляв "Апостроф", у Канаді знайшли село, якому 11 тисяч років - знахідка переписує історію Північної Америки.