RU  UA  EN

Четвер, 1 травня
  • НБУ:USD 41.20
  • НБУ:EUR 46.65
НБУ:USD  41.20
Суспільство

Новини

1 травня

Всі новини

Туристи випадково знайшли 7-кілограмовий скарб золота і срібла у горах Чехії

Фото: Muzeum východních Čech Gradec Králové

Нещодавно влада Чеської Республіки оголосила про неймовірну знахідку, зроблену туристами в Підкрконошських горах на північному сході Чехії. Група туристів натрапила на 7-кілограмовий скарб, що складався з 598 золотих монет, срібного гаманця та золотих предметів, таких як браслети та портсигари.

Як повідомляє Radio Prague International, скарб вже передали до Музею Східної Богемії в Градець-Кралове.

За оцінками фахівців, скарб пролежав у землі понад сто років. Згідно з викарбовними датами, він містить монети з 1808 по 1915 рік

«Це одне з найнадзвичайніших відкриттів у сучасній чеській історії. Коли я побачив, що всередині скриньки, у мене відвисла щелепа. Безсумнівно, монети виготовлені з чистого золота», – сказав Мирослав Новак, завідувач археологічного відділу Музею Східної Богемії.

За його словами, весь скарб оцінили в понад 330 000 доларів США.

Фото: Muzeum východních Čech Gradec Králové

Скарб був захований у двох контейнерах за штучною кам'яною стіною на схилі пагорба. Серед предметів було 598 золотих монет, загорнутих у чорну тканину, срібний гаманець, 10 браслетів, 16 портсигарів, ключ, прикріплений до ланцюжка, та пудрениця. Більшість предметів були виготовлені з жовтого металу, ймовірно, золота.

«Монети належать до часів Австро-Угорщини та правління Франца Йосифа I. Вони потрапили спочатку на Балкани, там, після розпаду монархії, у тодішньому Королівстві сербів, хорватів і словенців, карбували марки, так звані контрамарки. Ця марка там використовувалася ще протягом 1930-х років»,пояснив нумізмат Войтех Брадле, який проаналізував монети та визначив, що найновіша монета датується 1915 роком.

Фото: Muzeum východních Čech Gradec Králové

Більшість монет походять з Франції, інші ж походять з Австро-Угорщини, Бельгії та Османської імперії. Немає жодної монети з Німеччини чи Чехословаччини, що поглиблює таємницю навколо того, хто закопав скарб і чому. Дослідники зазначають, що кілька монет мають менші контрштампи, які, ймовірно, були додані після Першої світової війни. Брадле також заявив, що монети були в Сербії десь між 1920-ми та 1930-ми роками, але вони не знають, як і коли вони потрапили до Східної Богемії.

Фото: Muzeum východních Čech Gradec Králové

Ця знахідка примітна не лише своєю вагою, а й недавнім походженням, а її історична цінність, як кажуть, неоціненна. Дослідники зараз намагаються розгадати таємницю того, чому скарб був захований на схилі гори.

Одна з теорій полягає в тому, що скарб міг бути захований після того, як нацистська Німеччина анексувала частини Чехословаччини, відомі під загальною назвою Судетська область, приблизно в 1938 році, оскільки багато єврейських та чеських громадян мігрували вглиб країни, щоб уникнути переслідувань. Інша гіпотеза полягає в тому, що скарб міг належати німцям, яких вигнали сталінські комуністи наприкінці війни.

Нагадаємо, раніше в Британії продали скарб із 122 англосаксонських стародавніх монет, яким майже тисяча років.