В Австралії знайшли останки найбільшого представника трилобітів - членистоногих, що населяли Світовий океан між 540 і 252 мільйонами років тому, який отримав відповідне найменування - Redlichia rex.
Про це повідомляє naked-science.ru.
Трилобіти були древніми і неймовірно поширеними членистоногими, що населяли Світовий океан між 540 і 252 мільйонами років тому. Навіть сьогодні палеонтологи налічують десятки тисяч їх видів, чиї хитинові екзоскелети непогано зберігаються і виявляються у відкладеннях по всьому світу. Редліхіди - представники ранніх трилобітів, що існували в кембрійських епоху, близько 500 мільйонів років тому. А недавно в Австралії знайшлися останки найбільшого їх представника, який отримав відповідну назву - Redlichia rex.
Джеймс Холмс (James Holmes) і його колеги з Університету Аделаїди описують перш невідомий вид в статті, опублікованій в журналі Systematic Palaeontology. Варто сказати, що гігантськими розмірами трилобіти не відрізнялися, і цей велетень досягав 30 сантиметрів, але і це було вдвічі більше всіх його сусідів. За словами вчених, назва пов'язана не тільки з розмірами стародавнього членистоногого, але і з його анатомією. Він був озброєний потужними кінцівками зі страхітливими шипами, які, ймовірно, допомагали йому в полюванні.
Останки Redlichia rex виявлені на острові Кенгуру поблизу південного узбережжя Австралії. Цікаво, що на панцирах багатьох з них зустрічаються сліди впливу знарядь невідомих хижаків. Тут же виявляються і копроліти - скам'янілі виділення тварин, в складі яких зустрічаються речовини тканин самих трилобітів. Вчені припускають, що представники цього виду могли практикувати канібалізм, вступаючи в сутички один з одним і поїдаючи програвшого. Однак можливо, що на них самих полював невідомий і ще більш великий хижак, такий як аномалокаріс - гігантська креветка кембрія.
Як повідомляв "Апостроф", група вчених під час розкопок в регіоні Дамухі на Кубі виявила велику кількість останків літаючих рептилій, які проживали на Землі в крейдяний період (145 млн - 66 млн років тому), - птерозаврів.