Найбільша російська підводна операція з часів холодної війни за участю атомних човнів проходить в Північній Атлантиці.
Про це заявила норвезька телерадіокомпанія NRK, посилаючись на джерела у військовій розвідці.
Всього в цих маневрах задіяно десять російських підводних човнів, вісім з яких - атомні. Завдання деяких з них - як можна глибше проникнути в Атлантику, не будучи виявленими.
Метою цієї операції, яка почалася минулого тижня в Баренцевому і Новежском морях, є відпрацювання прориву оборонних рубежів НАТО і таємного підходу до східного узбережжя США. Її тривалість, за даними джерел, складе не менше 60 днів.
Стверджується, що російські підводні човни відпрацьовують прорив лінії протичовнової оборони НАТО в Північній Атлантиці між Гренландією, Ісландією і Великобританією (GIUK) і потайний вихід в максимально віддалені райони Атлантики на захід від Гренландії.
"Це відповідає тенденції, яку ми спостерігаємо при збільшенні активності в Росії. Ми бачимо Росію, яка модернізувала свої збройні сили і все більше діє поблизу Норвегії", - прокоментував цю інформацію норвезький міністр оборони Франк Бакке-Єнсен.
У російських ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на власні джерела про те, що вихід підводних човнів зі своїх баз на Кольському півострові в Баренцове і Норвезьке моря був виконаний в ході планових тренувань.
Цікаво, що під час початку операції відбувалася зустріч міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з міністром закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сорейде.
Як повідомляв "Апостроф", раніше під час військових навчань "Грім-2019" в Росії сталася нештатна ситуація.