За останні 40 років популяція дельфінів в Індійському океані скоротилася на 90% в результаті промислового рибальства.
Про це повідомляє Independent.
Вчені провели дослідження, об'єднавши результати лову китоподібних з 1981 по 2016 роки. За їх словами, причиною стількох смертей стали спеціальні сітки для лову тунця. Ці сітки підвішують на поверхні води довжиною до 30 км, а глибиною до 20 м. Такий метод лову є забороненим у відкритому морі.
Жертвами сіток ставали саме дельфіни, ймовірно, прилов досяг піку в майже 100 тисяч особин на рік протягом 2004-2006 років, і зменшився до 80 тисяч, незважаючи на збільшення промислу тунця в зябрових мережах.
Вчені роблять висновок, що з 1950 по 2018 роки було вбито 4,1 мільйона дрібних китоподібних, в середньому їх кількість становить 13% від 2018 року. Втім, справжні цифри можуть бути значно більшими, припускають біологи.
Нагадаємо, дельфіни вважаються тваринами з розвиненим інтелектом: розмір мозку дельфінів у співвідношенні з розміром їхнього тіла набагато більший, ніж у шимпанзе, а їх поведінка, на думку фахівців, свідчить про високий ступінь розумового розвитку. За результатами досліджень, дельфіни не тільки мають "словниковий запас" до 14 000 звукових сигналів, який дозволяє їм спілкуватися між собою, але і мають самосвідомість, "соціальну свідомість" і емоційне співчуття, готовність допомогти новонародженим і хворим, виштовхуючи їх на поверхню води.
Як раніше повідомляв "Апостроф", на території Колумбії і Венесуели вчені виявили останки гігантської черепахи, яка населяла Південну Америку 13-7 мільйонів років тому.