В Антарктиді "зацвів" сніг, він змінив колір з білого на малиновий і зелений.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр в Facebook.
Таке явище спостерігається в кінці антарктичного літа в районі української станції "Академік Вернадський". Цей рік не став винятком.
Сніг змінює колір через мікроскопічні водорості. Вони там розмножуються і зберігаються до сприятливої для них температури, а потім починають проростати.
"Зелений колір дає пігмент хлорофіл, а червоний - каротинової шар, який містять клітини деяких видів мікроводоростей. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання", - йдеться в повідомленні.
Вчені говорять, що таке "цвітіння" снігу сприяє зміні клімату. Через його нове забарвлення він менше відображає сонячного світла і швидше тане. В таких умовах водорості розвиваються ще швидше.
Британські вчені з Університету Кембриджу планують дослідити таке явища. Завдяки цьому хочуть оцінити масштаб танення антарктичних снігів в результаті глобального потепління.
Як повідомляв "Апостроф", на Землі вже через 20-30 років може статися глобальна зміна погоди. За даними дослідників, тоді на Землі настане переломний момент в підвищенні температури і рослини перестануть накопичувати атмосферний вуглець.