На тлі напруженості в відносинах з РосієюСполучені Штати нарощують свої сили в Німеччині, відмовившись також від планів колишнього президента Дональда Трампа вивести близько 12 тисяч з 36 тисяч військовослужбовців з країни, що входить в НАТО.
Про це повідомляє Reuters.
"Я проінформував міністра про наш намір розмістити близько 500 додаткових американських військовослужбовців в районі Вісбадена вже цієї осені", - сказав міністр оборони США Ллойд Остін на прес-конференції після зустрічі зі своїм німецьким колегою Аннегрет Крамп-Карренбауер в Берліні.
У червні минулого року Трамп оголосив про свій намір скоротити контингент американських військ в Німеччині приблизно на третину, заявивши, що Берлін використовував Сполучені Штати в своїх інтересах, не виконуючи фінансових зобов'язань перед НАТО.
Своєю чергою Остін, який в молодості служив у Німеччині і зберіг теплі спогади про той час, подякував Берліну за його внесок в місії НАТО (в Афганістані), і за вжиття заходів щодо збільшення видатків на оборону.
При цьому міністр оборони США ухилився від питань про те, чи слід інтерпретувати розгортання додаткових військ як сигнал для Росії на тлі відновлення напруженості навколо України. Він лише підкреслив військову цінність для НАТО наявності більшої кількості військ в Європі.
"Ці сили зміцнять стримування і захист, і вони збільшать наші можливості щодо запобігання конфліктів і, якщо необхідно, битися і перемагати ... Це значно покращить нашу здатність миттєво нарощувати сили для захисту наших союзників", - сказав Остін.
В останні тижні Захід висловлює стурбованість з приводу величезного нарощування російських сил поблизу східного кордону України і в анексованному Криму.
13 квітня генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав Росію вивести війська, які Москва зосереджує біля кордонів України, перед екстреною зустріччю міністрів закордонних справ і оборони країн НАТО.
Як повідомляв "Апостроф", 13 квітня президент США Джо Байден подзвонив президенту Росії Володимиру Путіну і закликав його до деескалації на кордонах України.