Туреччина вимагає від Фінляндії та Швеції засудження ними курдських організацій та зняття обмежень на продаж зброї в обмін на вступ до НАТО.
Про це свідчать анонімні розмови із трьома турецькими високопосадовцями, інформує Bloomberg.
Зокрема, Анкара наполягає на тому, щоб будь-які нові кандидати на членство в НАТО визнали її стурбованість курдськими збройними формуваннями - як всередині Туреччини, так і в Сирії та Іраку.
Як відомо, попри визнання тероризму Робочої партії Курдистану членами НАТО, відношення до їх сирійського відділення YPG геть інше – дехто навіть надавав їм зброю для боротьби проти Ісламської держави.
Саме через це Туреччина висуває такі вимоги – публічне засудження не лише Робочої партії Курдистану, а й інші курдські організації.
Крім цього, Туреччина вимагає від Швеції та Фінляндії скасування обмежень на продаж зброї, які вони наклали в 2019 році у відповідь на вторгнення у Сирію.
Варто зазначити, що обсяги торгівлі зброєю між Туреччиною та Фінляндією і Швецією є незначними, проте для Анкари це важливо, щоб вимагати зняття подібних обмежень з боку США.
Зокрема, Туреччина сподівається повернутися до угоди із США про закупівлю винищувачів F-35, від участі в якій її заборонили після того, як вона купила у Росії системи протиракетної оборони С-400.
Раніше ми писали, яка роль Україні у вступі Фінляндії та Швеції до НАТО.