У Тбілісі під час протестів проти "іноагентського" закону, які розпочалися 15 квітня біля будівлі парламенту на проспекті Руставелі, спалахнули сутички.
Про це повідомляє телеканал Mtavari Arkhi.
Читайте також: "Ні російському закону": відео протестів у Грузії 8 березня
Сутичка виникла біля бічного входу до парламенту на вулиці Чічінадзе між учасниками мітингу та правоохоронцями.
Зазначається, що правоохоронці хотіли розчистити вхід до парламенту від учасників мітингу, однак виникли бійки.
Міністерство внутрішніх справ Грузії опублікувало заяву, в якій попередило, що з метою запобігання штучній ескалації подій, працівники різних управлінь МВС мобілізуються в районі законодавчого органу та охороняють громадський порядок в рамках заходів безпеки.
Відповідно до грузинського закону про "збори та прояви", заборонено блокувати входи адміністративних органів.
"Ще раз закликаємо організаторів та учасників мітингу мирно протестувати, не порушувати закон та дотримуватися інструкцій поліцейських на місці. Будь-яке порушення закону буде негайно розслідуватися поліцією та буде дотримуватися відповідної правової реакції", - наголошується у заяві.
Раніше Комітет парламенту Грузії з юридичних питань у першому читанні підтримав проєкт закону про "іноагентів". Перше слухання запланували на 16 квітня. Документ за змістом ідентичний проєкту, який було ініційовано рік тому та відкликано через протести.
Законопроєкт "задля забезпечення прозорості" пропонує створити реєстр, де будуть зібрані усі некомерційні юридичні особи та ЗМІ, які фінансуються на понад 20 відсотків з-за кордону.
Закон "з метою виявлення організацій, носія інтересів іноземної сили" наділятиме Мін'юст повноваженнями здійснювати розслідування з цього питання.
Нагадаємо, рік тому правляча коаліція Грузії заявила про "відкликання" законопроєкту про так званих "іноагентів", через який спалахнули протести.
- Вас також може зацікавити:
Кремль заробляє очки: дипломат пояснив, навіщо Росія розхитує ситуацію на Балканах
"Друг" Путіна здивував заявами про війну в Україні та належність Криму
Від Куби і до Непалу: кого вербує Росія для війни проти України