RU  UA  EN

Середа, 7 травня
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 46.40
НБУ:USD  41.05
Світ

Новини

7 травня

Всі новини

Війна Індії та Пакистану: про скількох загиблих відомо та як реагує світ

Фото: з відкритих джерел

У ніч на 7 травня Індія завдала ракетних ударів по Пакистану та Кашміру. Ісламабад натомість стверджує, що збив п’ять індійських літаків. Відомо про загиблих та постраждалих.

Детальніше про це далі розповість "Апостроф", посилаючись на джерела.

"Ці кроки були зроблені після варварського теракту в Пахалгамі, в результаті якого було вбито 25 індійців і один громадянин Непалу. Ми дотримуємося зобов'язання, що відповідальні за цей напад будуть притягнуті до відповідальності",- йшлося в заяві Міноборони Індії.

Міністерство оборони Індії заявило, що удари під назвою «Операція Синдор» були частиною «зобов'язання» притягнути до відповідальності винних у нападі

Як повідомляє BBC, Індія запевняє, що завдала ракетних ударів по 9 об'єктах у Пакистані та Кашмірі. Наче як ці об'єкти були «терористичною інфраструктурою» - місцями, де «планувалися і спрямовувалися атаки». За даними Пакистану, ударів було завдано по трьох різних районах: Музаффарабад і Котлі в пакистанському Кашмірі і Бахавалпур в пакистанській провінції Пенджаб. Міністр оборони Пакистану Хаваджа Асіф заявив, що удари були завдані по цивільних районах, додавши, що заява Індії про «націленість на табори терористів» є неправдивою.

За словами пакистанських військових, були атаковані 3 об'єкти.

За останніми даними з Пакистану, 26 людей загинули і 46 дістали поранення.

Разом з цим Індія заявила, що 3 цивільних загинуло внаслідок пакистанського обстрілу з її боку кордону.

Незабаром Пакистан закрив повітряний простір країни на 48 годин і підняв у повітря винищувачі. Під час дій у відповідь, як повідомив міністр оборони Пакистан, було збито індійські літаки, які здійснювали атаку. Мова про три винищувачі Rafale, МіГ-29 і один Су-30

Китай вже назвав операцію Індії "жалюгідною". Так прокоментували напруження між країнами у Міністерстві закордонних справ Китаю. У відповідь на питання про ескалацію між південноазіатськими суперниками, речник зовнішньополітичного відомства заявив, що вони "стурбовані" і попросив обидві країни "зберігати спокій, проявляти стриманість і утримуватися від дій, які можуть ще більше ускладнити ситуацію".

В Україні ситуацію прокоментував начальник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він зосередився на глибокому корінні протистояння між країнами:

"Протистояння Індії та Пакистану має глибоке коріння. Після розділу Британської Індії у 1947 році обидві держави претендували на Джамму і Кашмір. Це призвело до трьох повномасштабних воєн (1947, 1965, 1971 - тут було ще питання Бангладеш) і численних прикордонних конфліктів, зокрема в 1999 році під час Карґільської війни".

Основною причиною називає статус Кашміру.

"Індія контролює більшу частину регіону, але Пакистан вважає його незаконно окупованим. З 2019 року, коли Індія скасувала автономний статус Джамму і Кашміру, напруга зросла. Обидві країни ядерні, тому пряме військове зіткнення завжди було обмежене, щоби уникнути катастрофічного сценарію", - пише Коваленко.

Він має сподівання, що великої війни не буде. Адже країни мають ядерну зброю та усвідомлюють, що повномасштабна війна може перерости у взаємне знищення.

"США, Китай та ООН не хочуть допустити великого конфлікту між двома державами, адже це загрожує регіональній стабільності й торгівлі. Також в обох країнах внутрішньополітична ситуація вимагає стабільності. Тренд до локалізації конфліктів. У 21 столітті обидві сторони віддають перевагу локальним ударам, гібридним операціям і дезінформації, а не масштабним вторгненням. Таким чином, попри новий виток конфлікту, він навряд чи переросте в повноцінну війну і носитиме локальний характер", - підсумовує Коваленко.

Нагадаємо, напруженість у відносинах між ядерними державами різко зросла після смертельного нападу бойовиків на індійських туристів у Пахалгамі. Тоді Індія вказала, що має "докази, які вказують на явну причетність до нападу зовнішніх терористів, що базуються в Пакистані". Проте останні заперечили свою причетність.