Державна дума РФ ухвалила закон, що дозволяє ФСБ створювати власні слідчі ізолятори (СІЗО).
Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ, посилаючись на дані системи забезпечення законодавчої діяльності.
На думку депутата Держдуми Василя Піскарьова, відповідна ініціатива допоможе боротися з діяльністю іноземних спецслужб та терористів, "яка зросла після початку бойових дій в Україні".
Раніше портал "Меморіал Центр захисту прав людини" повідомляв, що Держдума готується ухвалити два законопроєкти, які дозволять ФСБ створювати власні СІЗО та керувати ними безпосередньо, а не через Федеральну службу виконання покарань.
Правозахисники вважають, що ухвалення цих законів є продовженням 20-річної історії боротьби ФСБ за контроль над мережею в'язниць та СІЗО, які колись становили імперію ГУЛАГу.
У пояснювальній записці до першого проєкту закону необхідність появи системи в'язниць, які будуть підпорядковуватися ФСБ, обґрунтували тим, що з початком "спеціальної військової операції" суттєво збільшилася кількість підозрюваних та обвинувачених у держзраді, співпраці з іноземцями та шпигунстві. Оскільки їх потрібно не лише утримувати окремо, а й перевозити країною, для цього ФСБ хоче створити окрему транспортну систему, а конвоювати підозрюваних та ув'язнених у ній будуть співробітники спецслужби. Лікуватимуть таких ув'язнених лікарі ФСБ.
Другий законопроєкт дасть право ФСБ здійснювати контроль за порядком в ізоляторах та карати тих, хто його порушує. Таким чином, ФСБ отримає право самостійно вирішувати питання утримання під вартою осіб, щодо яких проводитиме розслідування.
Як повідомляв "Апостроф", раніше у Росії суд виніс вирок громадянину України у вигляді 20 років позбавлення волі, визнавши винним у підготовці теракту.