Фінляндія та Литва мають намір наступного року розпочати виробництво протипіхотних мін для власних потреб та постачання Україні на тлі зростання військової загрози з боку Росії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційних осіб обох країн.

Литва і Фінляндія, які є членами НАТО та мають спільні кордони з Росією, оголосили про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін. Виробництво може стартувати після завершення шестимісячного процесу виходу з угоди.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Також про вихід із конвенції оголосили Польща, Латвія та Естонія. Хоча ці країни поки не розпочинають виробництво, представники Польщі та Латвії заявили, що можуть швидко розпочати його у разі потреби, а Естонія розглядає цю можливість на майбутнє.

Україна також відмовилась від участі в Оттавській угоді 1997 року, пояснивши це необхідністю ефективного захисту від Росії, яка не є стороною договору.

Кроки Фінляндії та Литви щодо початку виробництва таких мін підкреслюють зростаюче занепокоєння в Європі тим, що військові амбіції Росії можуть вийти за межі України, а також слідують обіцянкам країн НАТО збільшити оборонні витрати відповідно до вимог президента США Дональда Трампа.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Ми витратимо сотні мільйонів євро на протитанкові міни, а також на протипіхотні міни. Це буде значна сума", – заявив Reuters заступник міністра оборони Литви Кароліс Алекса.

За його словами, буде замовлено десятки тисяч протипіхотних мін, а то й більше.

Як тільки виробництво буде налагоджено, Литва зможе постачати міни іншим країнам, зокрема Україні, заявив Вінцас Юргутіс, голова Асоціації оборонної промисловості Литви.

Раніше "Апостроф" розповідав, як нардеп від партії «Голос», секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко повідомив, що президент України Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.