У 2017 року Північна Корея заробила близько 200 млн дол від продажу товарів в порушення санкцій ООН, зокрема, постачання зброї Сирії і М'янмі.
Про це йдеться в доповіді Комітету Ради Безпеки ООН з санкцій, який опинився в розпорядженні агентства Reuters.
Також в цьому 213-сторінковій доповіді наголошується, що КНДР відвантажувала вугілля в портах Росії, Китаю, Південної Кореї, Малайзії та В'єтнаму. Для цього в основному використовувалися фальшиві документи, де країнами, з яких було поставлено вугілля, замість Північної Кореї вказувалися такі держави, як Китай і РФ.
У минулому році Рада безпеки ООН одноголосно проголосував за розширення санкцій проти Пхеньяну, які забороняють експорт низки товарів, включаючи вугілля, залізо, свинець, текстиль і морепродукти, а також містять обмеження імпорту сирої нафти і нафтопродуктів. Дані заходи мають на меті змусити КНДР згорнути свою ядерну і ракетну програми.
"КНДР (Північна Корея) проігнорувала останні резолюції, використовуючи глобальні мережі поставок нафти, до яких причетні іноземні громадяни, реєстри офшорних компаній і міжнародна банківська система", - повідомляється в доповіді.
У документі йдеться і про існуючу на даний момент кооперації між М'янмою і Сирією в сфері ракетного озброєння, в тому числі понад 40 раніше не зареєстрованих поставок КНДР в період між 2012 і 2017 роками в Сирійський науково-дослідний центр (Scientific Studies and Research Centre), який курирує програму хімічної зброї країни.
Підкреслюється, що розслідування цих інцидентів "додаткові докази порушень ембарго на постачання зброї, у тому числі шляхом передачі предметів, які можуть бути використані для створення балістичних ракет і хімічної зброї".
У доповіді згадується і про перехоплення двох північнокорейських суден, які прямували до Сирії. На їх борту виявили вантажі, які можна використовувати для будівництва цегли для внутрішньої стіни хімічного заводу".
Як повідомляв "Апостроф", в РФ виступили проти подальшого скорочення постачань нафти КНДР, пояснивши, що повна блокада може бути витлумачена Пхеньяном як воєнна агресія.