Російський журналіст Олексій Венедиктов розповів про те, як президент РФ Володимир Путін маніпулює історією заради досягнення власних політичних цілей.
Про це він розповів в ефірі радіостанції "Ехо Москви".
На думку журналіста, Кремль використовує історію в якості інструменту втіхи для народу.
"Де правильно провести кордон Росія-Україна, де природна межа? Історія з Кримом. Де природна межа між Росією і Казахстаном? Історія є дуже часто обґрунтуванням тих чи інших дій держав. Ось зараз будуть ставити князя Володимира Київського. 10-й століття. Що тут було в 10-му столітті? Але він буде стояти, — у всякому разі, я сподіваюся, він не буде стояти, — але поки він буде стояти біля Кремля. Яке має відношення Володимир Київський до Москви? Ніякого. Ну, та ось тепер йде боротьба", - говорить Венедиктов.
"Зараз ось дошка з Маннергеймом – це, звичайно, окрема історія. Я про Маннергейма знав багато і читав багато, але вся ця дискусія... Я зрозумів, у мене немає точки зору, потрібно дошку чи ні. Я зрозумів, що запитай мене зараз, і будучи депутатом петербурзьких заксборів, якщо б я був, я не знаю, як проголосував. Я думаю, я б боягузливо втік, ганебно втік", - вважає журналіст.
"Треба пам'ятати, до речі — про Маннергейма окремо – що Володимир Путін двічі, будучи у Фінляндії, в 2001 році аж покладав вінки на могилу Маннергейма. Тобто, насправді, для мене не несподівано, що нинішня влада цю дошку повісила. Я про себе рідного і про тих петербуржців, які живуть у місті, де є міст Ахмата Кадирова і дошка Маннергейма, в тому числі. Але це просто окрема історія. Я почав про нього далі читати. Багато міфів. Виявив у нього нагороду, яку йому Гітлер вручив – Лицарський хрест з дубовим листям – велика нагорода, їй було нагороджено всього близько 120-150 чоловік, по-моєму, ну, може, півтори тисячі", - розповідає журналіст.
Як стверджує Венедиктов, Путін використовує історію для вирішення певних проблем, у тому числі налагодження відносин з іншими країнами.
"Історія зараз, як мені здається, стала державною політикою. Але я вважаю, що коли держава втручається в поширення інформації або думки про історію, воно неправо", - каже журналіст.
Як повідомляв "Апостроф", український журналіст Денис Попович вважає, що Кремль завдав значної шкоди своїй пропаганді встановленням 16 червня в Санкт-Петербурзі меморіальної дошки фінському воєначальникові Карлу Густаву Маннергейму.