RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Світ

Новини

24 листопада

Всі новини

РосЗМІ опублікували резонансний "злив" щодо найманців з "групи Вагнера" у Сирії та на Донбасі

На основі близько двох тисяч анкет найманців російської напівлегальної приватної військової компанії "Вагнер", вдалося скласти типовий портрет російського бойовика, який брал участь у військовій агресії РФ на Донбасі, а потім в бойових діях у Сирії.

Про це повідомляє російське видання "Фонтанка", якій вдалося отримати доступ до внутрішньої документації ПВК "Вагнер".

Так, згідно з обробленою журналістами інформації, типовий російський бойовик - це чоловік у віці 35 - 40 років, який народився, швидше за все, в традиційно "козацькому" регіоні РФ або у колишній радянській республіці, де після розпаду СРСР у етнічних росіян виникали проблеми.

"У нього є середня спеціальна освіта, у деяких випадках - вища, але майже завжди немає роботи за фахом. Свого часу він пройшов через службу в армії. Найімовірніше, він залишився в армії за контрактом, але з якоїсь причини змушений був піти на "гражданку". І знайшов собі місце касира в магазині, таксиста, охоронця, а то і зовсім був безробітним", - пише видання.

Крім того, найманець, найімовірніше, розлученний, але у нього не одна дитина, і за всіх він зобов'язаний платити аліменти, а також має кредит від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

"В анамнезі у нього пристрасть до алкоголю, "легких", як він сам пише, наркотиків, а в якихось випадках і судимість за крадіжки, хуліганство або побої. А якщо дивитися ще і фото, прикладені до анкет, то найчастіше у нього зламаний ніс. Приблизно такий збірний образ добровольця можна намалювати, вивчивши анкети вагнерівців. Їх усіх, практично без винятків, на війну гнали відсутність грошей і побутова невлаштованість ", - зазначає "Фонтанка", грунтуючись на даних анкет.

Цим люди, в 2014 році кинулися на Донбас, де нібито "страждають росіяни", але незабаром зрозуміли, що на війні можна просто заробити, якщо пристати до "групи Вагнера".

Восени 2015-го вони просто змінили напрямок: український - на сирійський.

З літа 2014-го, через "групу Вагнера" пройшло близько п'яти тисяч таких людей, в якій одночасно служать трохи більше двох тисяч бійців.

У видання "Фонатнка" також є окрема стопка анкет з позначкою "дезертир".

"Як мінімум один високопоставлений співробітник пішов з компанії, прихопивши безцінний масив інформації: все про" Вагнера "і вагніровцях. Він виїхав з Росії і зараз, наскільки нам відомо, живе в Ізраїлі", - повідомили у виданні.

Нагадаємо, раніше українська розвідка повідомила про паспортні "війни" у бойовиків "ДНР-ЛНР".