RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

21 листопада

Всі новини

На Заході розповіли про вербування Путіним колишніх шпигунів в масштабний проект

Президент Росії Володимир Путін використовує колишніх шпигунів для просування своїх інтересів в Європі і керівництва енергетичними проектами, такими як скандальний "Північний потік"

Про це розповів "Апострофу" данський журналіст-розслідувач Йенс Гювсгаард.

За його словами, в самій Росії Путін в 2001 році звільнив усе керівництво "Газпрому" і замінив його на своїх людей, зокрема, главою корпорації став Олексій Міллер - помічник Путіна з органів влади Санкт-Петербурга часів 1990-х. Пізніше знайомі президента РФ з КДБ і ФСБ були призначені директорами компанії.

Однак, Гювсгаард зазначає, що таку тактику Путін використовує не тільки в Росії.

"Керуючий директор "Північного потоку" Матіас Варніг - колишній офіцер "Штазі" ("філія" КДБ в окупованій Східній Німеччині - Staatssicherheit, - "Апостроф"). Путін в той час був агентом КДБ, а Варніг - капітаном "Штазі", вони працювали разом в Дрездені. Варніг був одним з тих, хто працював над призначенням колишнього німецького канцлера Герхарда Шредера головою ради директорів "Північного потоку", - каже журналіст.

Гювсгаард вважає, що призначення Шредера було вдалим кроком, оскільки дозволило залучити до лобіювання російських інтересів пов'язаних з екс-канцлером Німеччини європейських політиків.

"Наприклад, колишній прем'єр Швеції Йоран Перссон і колишній прем'єр Фінляндії Пааво Ліппонен консультували будівництво газопроводу. Тому Путін продовжує використовувати гроші, щоб розширити сферу впливу на країни Скандинавії і Німеччини. Тобто це історія про те, як Кремль використовує зв'язки зі шпигунським минулим", - резюмував Гювсгаард.

Детальніше про це читайте в матеріалі "Апострофа": Європа готова закрити очі на широкомасштабну війну в Україні - данський журналіст.