О 08:00 неділі, 9 серпня, в Білорусі відкрилися 5 723 виборчі дільниці для виборів президента.
Про це повідомляє "Белта".
Як проходять вибори президента в Білорусі
9 серпня - основний день голосування на виборах президента Білорусі.
Кандидатами в президенти зареєстровані п'ять осіб: Андрій Дмитрієв, Анна Канопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень. ЦВК сформовані 153 територіальні виборчі комісії та 5723 дільничних комісій.
Утворено 5767 дільниць для голосування, в тому числі 231 - в санаторіях, профілакторіях, будинках відпочинку, лікарнях та інших організаціях охорони здоров'я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах, 13 - у військових частинах і 44 - за межами Білорусі.
Результати дострокового голосування
Дострокове голосування на президентських виборах 2020 року в Білорусі стартувало 4 серпня і проходило п'ять днів, по 8 серпня включно.
За даними ЦВК Білорусі, на шостих президентських виборах в історії незалежності країни, в достроковому голосуванні нібито взяли участь 41,7% білорусів мають право голосу, це 2 854 336 виборців. При цьому ЗМІ відразу ж поставили під сумнів такі дані.
Світлана Тихановська заявила про переслідування
Як пише DW, кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська в суботу, 8 серпня, покинула свою квартиру в Мінську в цілях безпеки. Вона знаходиться в оточенні членів свого штабу і журналістів в білоруській столиці. Раніше була затримана начальник штабу Світлани Тихановської Марія Мороз.
За лічені години до завершення дострокового голосування Тихановська виступила з передвиборчим зверненням. Вона закликала співгромадян не допустити насильства, а представників силових структур країни - "не виконувати злочинні накази".
У центр Мінська стягнули військову техніку
Tut.by з посиланням на очевидців повідомляє про військову техніку в центрі Мінська.
Біля Палацу Республіки і Палацу профспілок на Жовтневій площі в Мінську виставили огородження. У центрі столиці також помітили військову техніку.
Влада Білорусі почала блокувати інтернет-ресурси
За даними Telegram-каналу "Підйом", в країні почалися проблеми з інтернетом. Про збої у різних операторів повідомляють місцеві ЗМІ - користувачі не можуть завантажити мультимедійні дані, у багатьох не працює Youtube.
Опозиція закликала своїх прихильників встановити додатки, які підтримують зв'язок по Bluetooth. Такі програми працюють тільки при великому скупченні людей.
Крім того, жителям Мінська нагадали про можливість користуватися SMS-повідомленнями, а також про те, що в місті досі працюють вуличні таксофони.
Прогнозувати результати виборів важко - незалежної соціології немає
Як пише DW, вибори-2020 року - перші, які проходять при повній відсутності об'єктивної інформації про електоральні рейтинги їх учасників - незалежної соціології в країні немає, а серйозні держструктури дані не публікують. У підсумку місце соціології зайняла пропаганда.
Низка опозиційних політиків і ЗМІ на підставі нерепрезентативних опитувань відвідувачів онлайн-ресурсів (з червня проведення заборонено владою) всерйоз розкручують тезу, що рейтинг Лукашенка - 3%, вираз "тривідсотковий президент" перетворився на популярний мем. А офіційний агітпроп стверджує, що підтримати Лукашенка готові близько 70% виборців. Очевидно, що як перший, так і другий показник далекі від істини.
Активність жінок
Несподівану політичну активність проявили представники міського середнього класу, колись у цьому не помічені. У їх числі - дуже багато жінок (їх - більше половини серед білоруських виборців).
При цьому двоє з п'яти кандидатів у президенти - жінки - Світлана Тихановська і Анна Канопацька. При чому перша вважається головним конкурентом Олександра Лукашенка.
Раніше "Апостроф", повідомляв, що право голосувати в Білорусі мають 6,8 мільйона громадян країни. Голосування закінчиться о 20:00. ЦВК планує оголосити попередні підсумки виборів близько опівночі 9 серпня.