RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Світ

Новини

22 січня

Всі новини

Націоналізм, популізм і віра: на Заході поставили "діагноз" Путіну і його політиці

Володимир Путін використовує патріотизм і релігію для того, щоб відволікати простих росіян від проблем всередині країни.

Таку думку в інтерв'ю виданню Апостроф озвучив американський історик, автор численних книг про РФ і СРСР Корнеліс "Кіс" Ботерблюм.

Так, експерт вирішив описати нинішню російську політику і підкреслив, що на чолі стоїть націоналізм, через який страждає в тому числі і Україна.

"У центрі російської політики зараз все більше виявляється націоналізм. Він призводить до втручання в життя інших країн, в тому числі України, і до захоплення Криму. Це така хитрість. Так само як і те, що Путін раптом став дуже віруючим православним прихожанином. Не думаю, що це він зробив щиро - скоріше з опортуністичних міркувань. Так само націоналізм використовують політики-популісти, демагоги. це інструмент, щоб відволікати людей від того, що дійсно важливо в житті. Трамп робить те ж саме в Америці", - пояснює Ботерблюм .

За словами американського історика, Володимир Путін за 20 років перебування при владі в Кремлі не зміг домогтися успіхів у поліпшенні економіки РФ і відволікав росіян від серйозних змін всередині країни.

"Він просто відволікав людей від того, що для них важливо. Росіяни мені розповідають, що вони самі вже не купуються на слова Путіна, не вірять в те, що він говорить. Мені здається, що ставлення до влади в росіян зараз таке, як було у населення пізнього Радянського Союзу часів Брежнєва, коли люди говорили: він просто boltoon (тут і далі російські слова в мові Корнеліса Ботерблюма передаються латиницею, - "Апостроф"), базіка, а я буду робити все по-своєму. Думаю, так само російське населення відповідає на слова Путіна. принаймні, це я бачу в великих містах", - продовжив професор історії.

Крім цього, Корнеліс Ботерблюм спробував пояснити, чому росіяни, які виступають проти політики Володимира Путіна, не хочуть йти на масові акції протесту.

"... Люди не ходять на демонстрації, коли вибори проходять нечесно, тому що вони розуміють, що в цьому немає ніякого сенсу. В той же час, Путін і його оточення намагалися, щоб населення взагалі втратило інтерес до політики", - резюмував він в інтерв'ю журналістам.

Читайте також матеріал "Апострофа": Демократія в Росії можлива після її розколу - американський історик