У неділю, 9 травня, Олександр Лукашенко підписав декрет "Про захист суверенітету і конституційного ладу". Документ передбачає в разі його загибелі перехід влади до Ради Безпеки Білорусі.
Про це повідомляє tut.by.
У документі регламентовано порядок управління державою в разі загибелі першої особи внаслідок замаху, здійснення акту тероризму, зовнішньої агресії, інших насильницьких дій. Відзначається, що всі державні органи та їх посадові особи керуються рішеннями Ради Безпеки, на засіданнях якої головує прем'єр-міністр.
Також у перелічених випадках на території Білорусі негайно вводиться надзвичайний або воєнний стан, а Радбезом визначаються заходи щодо їх забезпечення. Рішення органу обов'язкові для всіх і підлягають безумовному виконанню.
Питання проведення виборів Рада Безпеки повинна вирішувати за участю губернаторів.
Пресслужба Олександра Лукашенка повідомила, що декрет набирає чинності з моменту його підписання і спрямований на збереження незалежності та суверенітету країни.
Документ опублікований на сайті Національного центру правової інформації.
Також в документі зазначено, що він "є тимчасовим і згідно з частиною третьою статті 101 Конституції Республіки Білорусь представляється на розгляд Національних зборів Республіки Білорусь".
Відзначається, що раніше Лукашенко називав цей декрет "одним з принципових рішень за чверть століття президентства".
Також він говорив, що в разі його смерті, в країні буде "колективний президент у вигляді Ради безпеки", а це рішення він прийняв, коли в країні тільки починалися протести.
15 березня Лукашенко підписав указ, який збільшив склад постійних членів Радбезу республіки з п'яти до восьми осіб.
Раніше ми писали, що в мережі висміяли заяву Лукашенка про створення вакцини проти COVID-19.