Війна в Україні впливає на ринок праці, але навіть із настанням миру всі перекоси на ньому усунути навряд чи вдасться.
Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".
В Україні з одного боку зберігається досить високий рівень безробіття, при цьому в багатьох галузях економіки спостерігається дефіцит кадрів. Пов'язано це з тим, що попит з боку роботодавців далеко не завжди збігається з пропозицією тих, хто хоче працевлаштуватися.
Через війну зараз є гостра нестача кадрів за так званими "чоловічими професіями" - будівельники, водії, трактористи, комбайнери тощо.
"Чи готові, наприклад, жінки перекваліфікуватися і йти працювати на будівельний майданчик? Навряд чи це станеться. Чи готова молодь працювати сантехніками? Звичайно ми чекатимемо закінчення війни, повернення великої кількості людей з фронту, і можливо ситуація почне потроху налагоджуватися", - сказав видананню президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник.
У вирішенні проблем ринку праці має брати участь держава, і вона насправді багато робить у цій сфері.
"Є кар'єрні радники в центрах зайнятості, вони проводять індивідуальні консультації. Це все досить добре працює, - розповів "Апострофу" голова рекрутингового агентства Lobby X Владислав Грезєв. - Сьогодні дуже багато можливостей з перекваліфікації. Спочатку ти приходиш до радника, щоб зрозуміти, якою має бути стратегія, і далі одним із варіантів може бути перекваліфікація, здобуття освіти".
За словами Василя Воскобойника, необхідно розширювати урядову програму залучення на ринок праці людей віком 50+, створювати умови для самозайнятості та відкриття бізнесу.
"Але держава не може замість людей почати працювати, не може почати вчитися, займатися власною справою. Тому люди також мають робити кроки у напрямку того, щоб забезпечити собі місце на ринку праці", - резюмував експерт.