За результатами Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2026), що відбулася у Ґданську, на підготовку українського енергетичного сектору до наступного зимового періоду залучено понад €550 млн фінансової підтримки. Окрім оперативного відновлення, заходи спрямовані на довгостроковий розвиток і модернізацію енергосистеми.

Про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр — міністр енергетики України Денис Шмигаль.

За його словами, під час засідання координаційної групи "енергетичного Рамштайну" було оголошено про виділення €375 млн від низки держав-партнерів. Зокрема, США спрямують $175 млн, Швеція — €137 млн, Норвегія — €77 млн, а Литва — €4 млн. Також фінансовий внесок зроблять Естонія, яка надасть €2,125 млн, та Ісландія — €550 тис.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Додатково €178 млн виділять Нідерланди на підготовку до зими та розвиток розподіленої генерації.

"Завдяки цій допомозі ми відновлюємо енергетичну інфраструктуру, посилюємо її стійкість, захищаємо критичні об’єкти та готуємося до наступного осінньо-зимового періоду", — зазначив урядовець і подякував партнерам за підтримку.

Шмигаль також повідомляв, що до початку майбутнього опалювального сезону в Україні планують відновити та спорудити об'єкти генерації загальною потужністю понад 10 ГВт.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
Завантаження...