Лайм

Де зараз гурт "Плач Єремії", чия пісня "Вона" увійшла в топ головних хітів України

Як нині живуть відомі рокери

"Плач Єремії" - один з найвидатніших українських рок-гуртів, який наступного року відсвяткує свій 35-річний ювілей. Його пісня "Вона" у виконанні вокаліста Тараса Чубая пішла у народ і увійшла в топ-30 головних музичних хітів незалежної України. Де зараз колектив і чим займається під час повномасштабної війни – далі у нашому матеріалі.

Читайте також: Де зараз гурт "Табула Раса", який був мегапопулярним, а потім його вокаліст пішов у монастир.

Фото: facebook.com/TarasChubai

Гурт "Плач Єремії" заснував Тарас Чубай на початку 1990 року. На той час музикант був у складі естрадного театру "Не журись", і саме в межах концертів цієї музичної студії відбувся дебют "Плачів" на великій сцені.

У 1991 році колектив виступив на фестивалі "Червона рута" у Запоріжжі та посів друге місце у жанрі рок-музики. За два роки, у 1993-му, "Плач Єремії" забрали усі можливі нагороди міжнародного фестивалю "Марія", який проходив у Трускавці. Того ж року побачив світ дебютний студійний альбом гурту "Двері, котрі насправді є".

Фото: instagram.com/chubaitaras

Друга платівка "Плачів" під назвою "Най буде все як є…" вийшла у 1995 році, і завдяки цій роботі влітку 1996-го гурт отримав "Золоту Жар-птицю" Таврійських Ігор у номінації "Найращий рок-гурт України".

До речі, до цього альбому увійшла пісня "Вона", яку знають чи принаймні чули, мабуть, усі українці. Багато хто думає, що композиція написана Тарасом Чубаєм, адже саме у його виконанні вона стала популярною. Втім, автором композиції про сумну дівчину є Костянтин Москалець. Балада була створена ним у далекому 1989 році, коли поетові було 26 років.

Цікаво, що першим професійним виконавцем пісні "Вона" був співак Віктор Морозов. Проте всенародну славу композиція здобула саме у виконанні Тараса Чубая.

"Спочатку пісня мені не сподобалася, - зізнавався Тарас Чубай. - Здалося, що таких баладних шмарклів у репертуарі "ПЄ" і без того вистачає. Тому "Вона" почали співати інші музиканти. Одна інтерпретація виходила гірша за іншу. Я не витримав і все ж заспівав пісню так, як хотів. Зрештою, вона увійшла на альбом "Най буде все, як є"".

Читайте також: Куди зникли учасники дуету "Світязь" - виконавці хіта "Ні, я не ту кохав".

Спочатку Москалець розповідав, що "Вона" - більш символічніший, аніж реальний образ. Проте пізніше зізнався, що героїня балади – справжній персонаж. Звали її Аліна Бжезинська-Лазоркіна і вона деякий час грала у складі гурту "Плач Єремії".

Хоча Тарас Чубай, який дружить із Москальцем з 1987 року, спростовував цю інформацію:

Фото: facebook.com/TarasChubai

"Пісня "Вона" в історії з Костем Москальцем так як Мона Ліза в Леонардо да Вінчі. Тобто, в певному сенсі, це - автопортрет. Костя, можливо, про це не здогадується, але я так відчуваю. Тому він може говорити все що завгодно, щодо того, кому він присвятив цю пісню. У 90-му році він казав, що одній дівчині присвятив, потім іншій - але це все неправда".

Цікавий факт: пісня гурту "Плач Єремії" - "Вона" визнана українським хітом, що найбільше запам'ятався за останню чверть століття.

У 1999-2000 роках Чубай перебрався до Києва і записав альбом колядок "Наше Різдво", а в лютому 2002 року розпочав роботу над альбомом пісень Володимира Івасюка. Далі була платівка "Світло і Сповідь" та інші музичні проєкти.

У 2008 році Тарасу Чубаю присвоєно звання "Заслужений артист України", а у 2017-му - "Народний артист України". У 2016 році "Плач Єремії" виступили на найбільшому українському фестивалі Atlas Weekend (у 2022 році змінив назву на Atlas United).

Фото: facebook.com/TarasChubai

Де зараз Тарас Чубай і гурт "Плач Єремії"

Коли Росія напала на Україну, Тарас Чубай із дружиною були далеко від дому. Проте вони зважилися повернутися, щоб урятувати своїх трьох дітей і батьків.

"Нам ледве вдалося дістатися назад, на перекладних, і зранку 25 лютого довелося заїжджати на фактично російські позиції. Щоб забрати дітей та батьків і бодай щось врятувати. Потім ми тікали просто під час бою, - згадував музикант . - Добре, що знали лісові дороги, адже займалися велоспортом та вивчили трохи рідні місця. І це допомогло нам врятуватися. Люди ж, які пробували виїхати буквально через 15 хвилин, уже не змогли цього зробити...".

Фото: facebook.com/TarasChubai

Будинок соліста гурту "Плач Єремії" у Гостомелі прострілений кулями і знищений уламками снарядів. Росіяни пограбували житло і вкрали музичне обладнання зі студії.

"Правда, мій звукорежисер дещо врятував та перевіз до Львова. Але, на жаль, багато чого зникло, зокрема колекція гітар, які я дуже любив. Тепер боляче дивитися на старі фотки, де мене зазнимкували з тими інструментами", - розповідав Тарас Чубай.

Нині музикант активно допомагає військовим, за що отримав подяку від самих захисників.

Фото: facebook.com/TarasChubai

А виконані ним пісні "Вона" і "Лента за лентою", стали ще популярнішими - їх частіше крутять на радіо, співають на фронті та в тилу.

Читайте також: Де зараз співачка Катя Chilly, яка була суперзіркою у 90-х.

Під час війни гурт "Плач Єремії" гастролює з благодійними концертами, частину прибутку з яких передає на потреби ЗСУ. А також часто виступає у Львові, звідки родом Тарас Чубай.

Фото: facebook.com/TarasChubai

У листопаді 2024-го автор пісні "Вона" Костянтин Москалець виконав свій знаменитий хіт разом із першим виконавцем балади, співаком Віктором Морозовим.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також