Денис Малюська з'явився на світ 19 листопада 1981 року у м. Дунаївці, Хмельницької області. 2004 року закінчив Київський університет ім. Шевченка за спеціальністю "правознавство". У 2016 році закінчив Лондонський університет, став магістром права.
Профіль Малюськи в Facebook
Доходи
В електронній декларації за 2023 рік Малюська вказав 4 423 066 доходів, які отримані за основним місцем роботи.
Дружина міністра Людмила Рабчинська у 2023 році зберігала на банківських рахунках 45 196 євро. Також вона має акції компанії CGI INC, зареєстрованої в Канаді.
Денис Малюська є власником квартири площею 34,6 кв. м у Києві, а також користується іншою квартирою (72,4 кв. м) у столиці. Крім того, спільно з дружиною та дітьми він володіє квартирою (249,3 кв. м) та земельною ділянкою (781 кв. м) у Юрівці Київської області.
Також дружина міністра та його четверо дітей з 2022 року орендують квартиру у Німеччині, площею 108,73 кв. м.
Також у спільній власності з дружиною міністр має старий автомобіль Mazda 2008 випуску.
Кар'єра
У 2004 році, після отримання диплома, відкрив адвокатське об'єднання "Адвокатська фірма "Бізнес-право", а наступного року - ТОВ "Радник прес". Підприємство займається видавничою діяльністю.
Денис Малюська
У 2010 році Малюська став консультантом щодо розвитку приватного сектору Групи Світового банку. На цій посаді він надавав технічну підтримку урядам України та країн Центральної Азії. Згодом був обраний заступником голови правління BRDO/World Bank Group — незалежного неурядового експертно-аналітичного центру, створеного з ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі та західних партнерів: Світового банку та уряду Канади.
2019 року став народним депутатом від партії "Слуга народу". Він стояв у списку політсили за №21. Проте депутатував Малюська недовго. На першому ж засіданні парламенту 29 серпня 2019 він склав мандат, оскільки був призначений міністром юстиції України.
На 2024 Малюська є рекордсменом за терміном перебування на посаді міністра.
Член Національної інвестиційної ради (з 24 грудня 2019 року).
4 вересня 2024 року Верховна Рада відправила Малюську у відставку.
Скандали
З перших днів роботи у Мін'юсті Малюська виступає за покращення умов утримання у слідчих ізоляторах і з цією метою відкриває платні камери. За це на нього виливається маса негативу.
Крім відкриття платних камер у СІЗО, Мін'юст став виставляти на аукціони конфіскованих тварин. Це також викликало обурення у користувачів соцмереж.
У 2019 році після початку роботи в міністерстві Малюска поскаржився на "маленьку зарплату 16 тис. грн", через що йому довелося виправдовуватися перед дружиною.
Малюську чутки постійно відправляють у відставку. У вересні 2020 року, коментуючи чергову "відставку" міністр опублікував у соцмережах фотографію з попкорном і написав: "Купа знайомих просять прокоментувати чутки та численні публікації про те, чи мене звільнять, чи я сам у відставку зібрався. Коментар на фото. А взагалі, якщо хтось із підлеглих розслабиться і перестане швидко і активно працювати, чекаючи зміни команди, звільню негайно!
У грудні 2020 року Малюська влаштував перформанс із праскою та паяльником. Так він привітав працівників державної виконавчої служби з їхнім професійним святом.
Денис Малюська у робочому кабінеті
У 2020 році "Наші гроші" повідомили, що Малюска в ручному режимі змінював рішення Антирейдерської колегії на протилежні у справі захоплення автозаправних комплексів "Motto". Крім того, Мін'юст визначив висновки Антирейдерської колегії як рекомендаційні, через що останнє слово завжди залишається за міністром. Тому Антирейдерська колегія стала підконтрольною та залежною від політичних рішень.
27 січня 2021 року очолюваний Малюською Мін'юст зареєстрував в Україні громадсько-політичну газету "Юний параноїк". Так, згідно з відповідним свідоцтвом про реєстрацію, опублікованим у мережі, видання виходитиме з періодичністю двічі на рік. Серед пріоритетних категорій поширення ЗМІ вказано: молодь, правозахисники, громадські службовці, а також "поети" та "параноїки".
Денис Малюська взяв на роботу до свого відомства довічно засуджену злочинницю, яка відбуває покарання.
Сім'я
Дружина – Людмила Рабчинська, працює у Міністерстві цифрової трансформації.
У подружжя четверо дітей: Єлизавета, Уляна, Соломія та Нестор.
Денис Малюська із сім'єю
Цитати:
Про реформи:
"Що спільного між реформами та сексом? Перше, що спадає на думку, - звичайно, той факт, що в українських реаліях акцент робиться саме на процес, відводячи результату другорядну роль".
Про ліквідацію в'язниць у містах:
Якщо ми говоримо про місто, то будівництво нового житлового масиву на місці зеленої зони щоразу викликає протести мешканців. ніж бетонні стіни та колючий дріт".
Про платні камери в СІЗО:
"У 2020 році в Україні (і, ймовірно, у світі) вперше з'явилися платні камери (з покращеними умовами утримання) у СІЗО. Цим ми прибрали корупцію у розподілі найкращих камер, заробили гроші на ремонти безкоштовних камер (зібрали майже два мільйони гривень). вже відремонтували 25 безкоштовних камер) та забезпечили дотримання належних стандартів утримання".
Про харчування у Лук'янівському СІЗО:
"Каша з м'ясом чудові, борщ (або що воно там таке) не дуже, довго такий я їсти не буду".
Про мобілізацію ув'язнених у ЗСУ:
"Йдеться про тисячі людей. Тому наша позиція - це робити треба. Ми м'яко пропонуватимемо парламенту, переконуватимемо військових, що їм це теж потрібно. Коли нам це вдасться, це буде реалізовано, а я думаю, що це неминуче".
"Лопати в руки, копаємо. Забезпечуємо, готуємо їжу, носимо, розвантажуємо. У військового є купа роботи, яку можна і потрібно виконувати без зброї" .