RU  UA

Вівторок, 22 жовтня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.75
Валютний ринок

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Гривня зміцніла, але прогнози невтішні: що буде з курсом до кінця року

Аналітики вважають, що зміцнення гривні - тимчасове явище

Аналітики вважають, що зміцнення гривні - тимчасове явище Фото: Апостроф / Олександр Гончаров

Гривня, яка пішла в різке піке в перші дні жовтня, здається, знову прийшла до тями. Принаймні, різке падіння припинилося/сповільнилося. Таким чином, офіційний курс гривні на 9 жовтня встановився на рівні 24,71 за долар і 27,14 за євро. Втім, аналітики вважають, що таке зміцнення гривні - тимчасове, а в подальшому на нас чекає нове падіння.

"Апостроф" розповідає, що відбувається з курсом в останні дні і чого чекати до кінця року.

Курс гривні за останній тиждень: що сталося

З 2 по 9 жовтня гривня пережила невеликий шок, після чого трималася приблизно на одному рівні. Найкритичніше падіння курсу відбулося 3 жовтня, коли долар виріс майже до 24,9 за курсом НБУ. Далі ситуація ще була хиткою, але вже не такою критичною. Станом на 9 жовтня курс закріпився на рівні 24,7.

Курс на міжбанку досяг критичної позначки 4 жовтня, впавши до рівня 24,78 при купівлі і до 24,83 при продажу. Однак далі він поступово посилювався й на 9 жовтня досяг позначки 24,7 і 24,73.

В обмінниках за цей час долар торгувався за курсом 25 і 25,31 станом на 4 жовтня і знизився до 24,93 і 25,05 (9 жовтня).

З курсом євро за останні дні справи йдуть трохи інакше. Офіційна гривня максимально зміцнилася по відношенню до євро 7 жовтня, коли курс встановився на рівні 27,02. Однак вже 8 жовтня гривня раптово втратила відразу більше 30 копійок, обвалившись до 27,33. До 9 жовтня курс знову почав зростати, зміцнившись до 27,14.

На міжбанку євро поводився дещо спокійніше. Там весь останній тиждень гривня незначно, але зміцнювалася. З 27,18 і 27,23 (4 жовтня) до 27,13 і 27,15 (9 жовтня).

Євро в обмінниках максимально зміцнився 5 жовтня, досягнувши курсу 27,35 і 27,68, але до 9 жовтня відступив до 27,28 і 27,45.

Курс гривні в подальшому: що прогнозують аналітики

Аналітики сходяться на думці, що до кінця року гривня впаде в ціні до 26 за долар. З таким прогнозом погоджуються навіть у Кабміні.

Мінекономіки опублікувало прогноз, складений чиновниками та експертами, згідно з яким до кінця року середній курс гривні буде на рівні 26,3 за долар. Однак в 2020 році курс просяде ще мінімум на гривню - до 27,3 за долар.

Аналогічний прогноз дав і голова Citibank в Україні Олександр МакУортер.

"Очікуємо, що до кінця року вартість долара дещо зросте і складе 26 гривень", - сказав він.

При цьому МакУотер каже, що в 2020 році гривня ще трохи просяде. Причина цього: слабкий приплив іноземних інвесторів і високий дефіцит платіжного балансу на тлі зростаючого внутрішнього попиту.

Аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб вважає, що просідання гривні може відбутися вже впродовж тижня. За його словами, готівковий долар буде торгуватися найближчим часом на рівні 25,2 та 25,5 грн.

А от керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії Concord Capital побоюється робити прогнози щодо курсу, але попереджає, що ситуація може бути критичною. Він зазначає, що гривня змогла утримати рівень, адже іноземці скупили цінні папери держави на суму 4 мільярди доларів, але якщо вони відчують загрозу своїм коштам (наприклад, якщо Україна не зможе підписати угоду з МВФ), вони захочуть достроково повернути свої гроші, а це може буквально обрушити гривню.

"Ризик полягає в тому, що як ці мільярди прийшли в Україну, так вони можуть і піти. Механізму, як зупинити цей відтік, немає... Варто розуміти, що капітал цей дуже мобільний. Саме тому дуже важко спрогнозувати курс долара, наприклад, на кінець року. Адже ніхто не розуміє, що в голові у цих спекулянтів. Вони вже закупили чимало українських цінних паперів", - підкреслив він.

Побоювання щодо повернення коштів з цінних паперів висловив і глава Рахункової палати Валерій Пацкан.

"Коли скінчиться термін цих облігацій, держава повинна буде викупити у тих, хто їх скупив. І ми тоді таким чином можемо максимально знизити гривню. Я б був дуже обережний щодо цих зміцнень. Я хочу, щоб гривня залишилася така, яка зараз, і коли нерезиденти будуть отримувати свої кошти за ці облігації, коли держава почне їх викуповувати, щоб у нас не було 30-35 і, можливо, 40", - попередив він.

Глава Нацради економічного розвитку і Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко також вважає, що курс опуститься до 27 і 27,5 гривень.

"Не думаю, що буде різкий стрибок. Швидше, вона (гривня) повільно опуститься десь до 27 або, можливо, десь до 27,5. Може бути навіть до 28. Всі негативні сценарії, які були на цей рік, могли статися, перш за все, у період з першого президентського туру і до виборів у Верховну Раду. Зараз все більш ніж спокійно", - переконаний він.

Новости партнеров

Читайте також

Курс долара у вихідні: скільки коштує валюта у святкові дні

У вихідні дні 12-14 жовтня курс долара в Україні підвищиться у незначній мірі

Різкий стрибок курсу долара: аналітики заговорили про обвал гривні

Чого чекати від гривні у найближчий час і чи можливе нове падіння національної валюти

Чому ціни в Україні не падають слідом за доларом

Імпортні товари в магазинах України не дешевшають, незважаючи на зміцнення гривні. Апостроф з'ясував, чому не падають ціни

Новости партнеров

;