Лайм

Що варто знати про сіртфуд-дієту, крім того, що з нею схудла Адель: головні "за" та "проти"

За допомогою цієї системи харчування можна швидко прийти у форму перед важливою подією

Напередодні весняно-літнього сезону чимало дівчат хочуть скинути пару-трійку зайвих кілограмів, які з'явилися протягом зими. Деякі з них починають активно займатися спортом, хтось практикує інтервальне голодування, а інші - сіртфуд-дієту. theLime вирішив докладно розповісти вам про цей спосіб схуднення.

Авторами сіртуїнової дієти є нутриціологи Ейдан Гоггінс та Глен Маттен. У 2016 році їх книга Sirtfood diet стала дуже популярною серед таких знаменитостей, як Піппа Міддлтон і принц Гаррі, а в 2019 році завдяки цій системі харчування на 45 кг схудла всесвітньо відома британська співачка Адель.

Фото: instagram.com/adele

Спочатку ця програма харчування була розроблена для спортсменів - футболістів і веслярів та грунтувалася на принципах здорового способу життя. Дієта сприяла збільшенню продуктивності організму, допомагала виробляти більше енергії, чинити опір стресам і уповільнювала процес старіння.

Сіртфуд-дієта - це система харчування, заснована на вживанні продуктів, які підвищують рівень сіртуїнів. Їх Гоггінс і Маттен назвали "генами довголіття і стрункості".

У той же час запустити механізм утворення сіртуїнів можна тільки завдяки деяким продуктам, які багаті на поліфеноли. Серед них такі, як рукола, червона цибуля, петрушка, селера, кава, зелений чай, оливкова олія, каперси, гречана крупа, часник, ягоди темного кольору, цикорій, соя, креветки, капуста, фініки, цитрусові, шоколад, червоне вино, куркума й ін.

На перший погляд, це список продуктів, які є в раціоні кожної людини. Однак не все так просто. По-перше, кілька прийомів їжі доведеться замінювати лише зеленими соками, наприклад, на основі капусти, руколи, петрушки, яблука, селери і лимона. По-друге, забороняється їсти після 19:00.

Фото: pixabay.com

Ця дієта ділиться на два етапи: жорсткий і м'який.

Перші три дні першої фази потрібно вживати по три склянки зеленого соку (сніданок, полуденок і вечеря) і один повноцінний прийом їжі, що складається з будь-яких сіртфудов (крім вина і шоколаду). Таким чином добова норма калорій повинна бути не більше 1000.

Протягом четвертого-сьомого днів першого етапу потрібно пити по дві порції зеленого соку і двічі на добу їсти їжу, що складається з сіртфудів. Загальна калорійність продуктів у цей період - не більше 1500 ккал в день. Також на час слід виключити весь алкоголь.

Під час другого етапу, який називається м'яким, потрібно випивати одну порцію зеленого соку й тричі їсти продукти, що максимально містять сіртфуди. Також необхідно виключити з раціону будь-які напівфабрикати і скоротити вживання червоного м'яса.

Фото: pixabay.com

"Плюси" сіртфуд-дієти

    1. Таке харчування позбавляє від ожиріння і деяких серцево-судинних захворювань.

    2. Дієта допомагає швидко скинути зайву вагу і привести себе в форму (наприклад, перед важливою подією).

    3. Якщо розрахувати вміст вітамінів і мікроелементів в стравах, можна дотримуватися цієї дієти не один місяць.

    4. Таку дієту дозволяють навіть при діабеті II типу, так як сіртуїни здатні коригувати інсулінорезистентність.

    5. На відміну від багатьох дієт у раціоні допускаються шоколад, червоне вино, фініки, темні ягоди.

"Мінуси" сіртфуд-дієти

    1. Незбалансоване меню, яке незабаром набридає.

    2. Практично повністю обмежується споживання м'яса (навіть дієтичного).

    3. Відсутність наукових доказів щодо ефективності цієї методики.

    4. Значне обмеження калорійності раціону особливо на першому етапі.

    5. Серед протипоказань - алергія на зелені овочі, хронічні хвороби, вагітність.

    6. З часом з'являється відчуття голоду і втоми.

Зазначимо, що краще не експериментувати самостійно, а спочатку проконсультуватися з лікарем-дієтологом і здати мінімальний перелік аналізів.

Фото: pixabay.com

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також