В останні роки в Середземному морі активно розмножуються океанічні риби-крилатки, які можуть поранити людей колючими отруйними шипами в плавцях, пише The Guardian.
Вперше крилаток помітили біля берегів Кіпру в 2014 році, і з тих пір їхня чисельність збільшилася. Цей інвазивний вид виробляє близько 2 млн яєць щороку і не має в Середземному морі природних ворогів. Хижі крилатки загрожують місцевим екосистемам, тому вже 6 місяців морські біологи намагаються гуманно вирішити цю проблему.
"Ці риби зустрічаються на невеликій глибині 1-2 метри, де ви можете плавати. Вони можуть сильно поранити вас, тому що їхні плавники отруйні", - сказав професор Джейсон Хол-Спенсер з Університету Плімута.
Ареал проживання крилаток розширюється. Фахівці сподіваються, що вони не будуть заходити в прибережні райони, де багато туристів. Але болісні "уколи" - не єдина загроза крилаток. В інших частинах світу ці хижі риби швидко колонізують рифи і скорочують біорізноманіття, що стає проблемою навіть для рибалок.
Крилатки родом із теплих тропічних вод Індо-Тихоокеанського регіону. Вперше в Європі їх виявили в 2012 році. Через потепління океанів і розширення Суецького каналу за 11 років крилатки дісталися до Червоного і Середземного морів. Вони швидко поширюються, і деякі з них вже досягли Тунісу та Італії.
Вчені не збираються викорінювати рибу, але хочуть контролювати її популяцію за допомогою вилову. Фахівці навчають дайверів-волонтерів, які виловлюють від 35 до 119 крилаток в день на кількох морських ділянках біля узбережжя Кіпру. Завдяки цьому в меню кіпрських ресторанів уже з'явилися страви з крилатки. Також рибу можна зустріти на місцевих ринках.
"Зі зміною клімату очікується, що крилатка вторгнеться в деякі частини західного Середземномор'я, - говорять учені. - Ми повинні працювати над запобіганням подальших вторгнень. Знадобиться міжнародна координація і, можливо, міжнародне фінансування, щоб забезпечити таку біобезпеку".
- На пляж в США викинуло яскраву тропічну рибу величезних розмірів. Фахівці заморозили велетня і планують його вивчити.
- Аномальна спека "зварила" близько мільярда мідій на узбережжі Канади. Молюски не вижили в теплій воді.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.