Досвідчені господарі та дачники знають, що для того, щоб влітку виростити у себе на заміській ділянці овочі, вже на початку весни слід замочити та знезаразити насіння для профілактики захворювань рослин, посадити, а потім правильно поливати розсаду та вчасно вносити добрива. І якщо ви вже пробували використовувати попіл в якості добрива або ж підгодовували розсаду аспірином, зверніть увагу на ще один натуральний засіб. theLime вирішив докладніше розповісти, як підгодувати сіянці лушпинням цибулі.
Цибулиння – доступне добриво для рослин, в якому містяться вітаміни А, С, РР, групи В, калій, фосфор, залізо тощо. Особливо корисно поливати цибулевим настоєм ослаблені рослини, оскільки у складі лушпиння багато антиоксидантів, які зміцнюють імунітет.
Також у складі цибулиння фітонциди – біологічно активні речовини, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів, найпростіших і грають одну з основних ролей у формуванні імунітету рослин і алелопатії.
Для приготування натурального добрива з цибулі знадобляться 2 склянки, доверху наповнених лушпинням цибулі. Заливаємо їх 2 л окропу та настоюємо близько 2 діб. Потім проціджуємо та розбавляємо у співвідношенні 1:3.
Якщо рослина виглядає млявою, можна підживити її настоєм цибулі вже на 3-й день після висадки.
Читайте також: Помідори дадуть багатий урожай: рецепт підгодівлі для розсади.
Як правильно підгодовувати розсаду?
1. Підгодівля розсади в ємностях відрізняється від підживлення у ґрунті, коли рослини спочатку поливають, а потім удобрюють. У випадку з розсадою в ємностях це може призвести до перезволоження ґрунту та розвитку гнилі. Тому найкраще полив та підживлення розділити. Наприклад, увечері полити, а зранку внести добрива.
2. Розсаду в ґрунті краще підгодовувати вранці у похмурий або хмарний день.
3. Не варто використовувати концентровані добрива, обов'язково слід розбавляти їх, щоб рослини не отримали опіки.
4. Занадто часте внесення добрив послаблює рослини та знижує врожайність. Головне правило – краще не догодувати, ніж перегодувати.
5. Потрібно стежити за зовнішнім виглядом рослин. Якщо листя та стебла міцні, здорові, нічого вносити не потрібно. А от якщо спостерігаються ознаки слабкості та в'янення, значить, час провести підживлення. Також про проблеми з рослинами сигналізують такі ознаки:
світлішають нижнє листя – нестача азоту;
листя жовтіє, сохне кінчики – нестача калію;
тонкі пагони, листя фіолетового або блакитного відтінку – нестача фосфору.
6. Не потрібно зберігати готові препарати, для кожного підживлення краще зробити свіжі.
- Раніше ми розповіли, як врятувати розсаду капусти, що витягнулася.
- Читайте також на theLime, коли висаджувати розсаду помідорів у квітні, щоб отримати хороший урожай.
Цікаві новини для вас:
- Пам'ятка кулінара: скільки варити яйця після кипіння, щоб були круті, рідкі або в мішечок.
- Балетки – найбільший тренд весни 2023: з чим носити актуальні туфлі сезону.
- Топ-10 речей, які найбільше захаращують квартиру і створюють безлад.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.