Лайм

Простий засіб з аптеки врятує капусту від білокрилки – шкідники не знищать урожай

Позбутися її можна і без дорогих інсектицидів

Білокрилка – невеликий за розміром шкідник, який може завдати серйозної шкоди врожаю. Дрібні білі комахи швидко розмножуються, а дорослі особини проколюють клітинну оболонку, що може призвести до загибелі капусти. Тому боротьбу з білокрилкою слід розпочинати при виявленні перших ознак ураження рослин. Раніше theLime розповідав, як врятувати капусту господарським милом та часниковим настоєм, а зараз ділиться ще одним дієвим засобом проти шкідника.

Досвідчені дачники знають, що розпізнати білокрилку на рослинах не так просто: комаха ретельно ховається на нижній стороні листових пластин, а при найменшій небезпеці перелітає в інше затишне місце.

Фото: pinterest.com

Личинки та дорослі білокрилки харчуються соком рослин, проколюючи клітинну оболонку. Одинична комаха не є небезпечною для садових культур, проте колонія, що швидко розростається, через лічені дні здатна послабити капусту і призвести до її загибелі.

Також білокрилки переносять бактерії, грибки та віруси з однієї рослини на іншу. Уражене білокрилкою листя в'яне, скручується, жовтіє і опадає. Рослини перестають рости, скидають плоди та гинуть.

Читайте також: Як позбутися білокрилки на капусті народними засобами: 5 найкращих варіантів.

Як боротися з білокрилкою за допомогою нашатирного спирту (аміаку)?

Розчин аміаку можна використовувати як для профілактики, так і для боротьби зі шкідниками.

Для профілактики знадобиться 25 мл нашатирю, 10 л води та 50 г господарського мила або будь-якого миючого засобу. Усі компоненти ретельно змішуємо та розпорошуємо над кущем раз на тиждень, щоб уберегти овочі від шкідників протягом усього літа.

Для того, щоб позбутися білокрилки на капусті, необхідно взяти шматок господарського мила, натерти його і розчинити в 10 л теплої води, після чого додати 3 ст. л. нашатирного спирту (приблизно 45-50 мл). Отриманим розчином обробляємо уражене листя капусти.

Фото: pinterest.com

Нашатирний спирт не тільки вбиває комах, а й сприяє тому, щоб рослину не чіпали інші шкідники. Мило створює щільну плівку на поверхні пагонів та листя, що продовжує захисний ефект.

Особливу увагу при розпилюванні приділяємо нижній частині листя – саме там зазвичай ховаються комахи. Розчин готуємо безпосередньо перед застосуванням, інакше характерний запах швидко вивітриться, а дія зведеться до мінімуму. Процедуру слід повторити кілька разів для більш ефективного результату, так як з першого разу уражається лише невелика кількість шкідників, що швидко розмножуються.

Цікаві новини для вас:

  1. Павутинний кліщ на огірках: що робити, якщо шкідник з'явився на рослинах.
  2. Три натуральні засоби, які допоможуть позбутися личинок хруща на городі.
  3. Дієвий народний засіб від колорадського жука, який захистить рослини без хімії.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також