Лайм

Павутинний кліщ на огірках: що робити, якщо шкідник з'явився на рослинах

Спробуйте ці прості методи

Щоб отримати гарний урожай, рослини на городі слід не лише періодично підгодовувати, а й стежити, щоб на них не з'явилися шкідники. І якщо ви вже знаєте, який дешевий аптечний засіб допоможе захистити капусту від білокрилки і листоїда, візьміть собі на замітку варіанти проти павутинного кліща на огірках. theLime докладніше розповідає про це.

На багатьох рослинах на городі, а також на кімнатних рослинах можна помітити шкідника, який плете павутину і висмоктує соки з них – це павутинний кліщ.

Фото: pinterest.com

Розмір цієї комахи дуже маленький – від 1 до 2 мм. Павутинні кліщі можуть бути різного кольору: жовто-зелені, червоні, оранжеві, білі. Як правило, вони живуть на звороті листя і дуже швидко розмножуються. Харчуються шкідники вмістом клітин рослин.

Листя, уражені павутинним кліщем, змінюють колір, на них з'являються жовті крапочки, і вони опадають раніше часу. Таким чином рослина покривається павутинням.

Головна причина появи павутинних кліщів на рослинах – сухе повітря, тому найкращий профілактичний захід – це обприскування рослин у посушливу погоду.

Для боротьби з павутинним кліщем можна скористатися народними засобами – відварами та настоями рослин, які мають інсектицидні властивості.

Фото: pinterest.com

Читайте також: Три натуральні засоби, які допоможуть позбутися личинок хруща на городі.

Які народні засоби можна використовувати для захисту рослин від шкідників?

1. Цибулева лушпиння

200 г цибулиння заливаємо 10 л теплої води, настоюємо 4-5 днів, проціджуємо і обробляємо рослини тричі через кожні 5 днів.

2. Часник

500 г часнику подрібнюємо, заливаємо 3 л води, настоюємо 5 днів у теплому темному місці та проціджуємо. Для обробки рослин від кліщів 60 г настою розводимо в 10 л води та додаємо 50 г мила.

3. Кульбаба

200-400 г подрібненого коріння або 500 г свіжого листя кульбаби лікарської заливаємо відром теплої води (приблизно 40°C), настоюємо 2-3 години, проціджуємо і відразу ж використовуємо: перший раз під час розпускання листя, другий після цвітіння, третій ще через 10-14 днів.

4. Ромашка

1 кг подрібненої сухої або 3 кг свіжої ромашки лікарської заливаємо 10 л води (температура 60-70°C), настоюємо протягом 12 годин, проціджуємо, розбавляємо водою в 2-3 рази і додаємо від 10 до 40 г рідкого мила.

5. Тютюн

400 г сухого тютюну або махорки добу настоюємо в 10 л води, після чого кип'ятимо приблизно 2 години, чекаємо, поки розчин охолоне, проціджуємо, доливаємо водою до об'єму 10 л і додаємо 50 г мила.

6. Картопляне бадилля

1200 г свіжого або 800 г висушеного зеленого картопляного бадилля заливаємо 10 л теплої води, настоюємо 3-4 години і проціджуємо.

7. Томатне бадилля

4 кг подрібненого томатного бадилля заливаємо 10 л води, півгодини кип'ятимо на слабкому вогні та проціджуємо. У 10 л води додаємо 2-3 л відвару бадилля та 40 г мила. Обробку рослин відварами та настоями проводимо у вечірній час як профілактичний захід, а також за невеликої кількості кліщів.

Безпосередньо перед проведенням процедури обприскування у відвар або настій додаємо трохи мила, прального порошку (4-5 г на 1 л води) або рідкого миючого засобу.

Фото: pinterest.com

Цікаві новини для вас:

  1. Яка помилка дачників призводить до появи фітофтори, борошнистої роси та інших хвороб овочів.
  2. Як врятувати вишню та черешню від шпаків та інших птахів: лайфхаки садівників.
  3. Добриво з кропиви зробить помідори великими і солодкими: як його приготувати.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

Як позбутися пирію на городі: кілька способів, які справді працюють

Як боротися з пирієм на городі - ефективні способи, які допоможуть позбутися бур'яну на участку - прості лайфхаки

Як перевірити, чи свіже яйце: 4 способи, які потрібно знати кожному

Для того, щоб визначити свіжість яєць в домашніх умовах або в магазині, можна скористатися простими лайфхаками