Лайм

Молоко – корисне добриво для квітів і рослин на городі: як його використовувати

Спробуйте натуральний засіб

Щоб улітку отримати гарний урожай овочів, навесні слід замочити та знезаразити насіння для профілактики захворювань рослин, посіяти його на розсаду, а потім правильно поливати її та вчасно вносити добрива. І якщо ви вже знаєте, що буряк стане солодшим завдяки простому і дешевому підживленню з сіллю, спробуйте також використовувати молоко у якості добрива. theLime вирішив докладніше розповісти, як приготувати молочний розчин для поливу та підживлення.

Молоко ідеально збалансований продукт, який містить калій, фосфор, білок, вітаміни групи В тощо. Всі ці компоненти необхідні квітам, а також багатьом городним культурам для формування ароматних ароматних плодів. Також молоко – чудове джерело кальцію, яке необхідне для росту рослин.

Крім того, його можна використовувати для боротьби зі шкідниками та хворобами: попелицею, тютюновою мозаїкою листя та борошнистою росою.

Для добрива можна використовувати як свіже молоко, так і те, у якого вже минув термін придатності. Також підійде і сухе молоко. Однак молоко потрібно обов'язково розбавляти з водою у співвідношенні один до одного.

Слід зазначити, що кип'ячене та пастеризоване молоко в якості добрива краще не використовувати.

Фото: pixabay.com

Які рослини можна удобрювати молоком?

Огородні культури: помідори, баклажани, всі види капусти, огірки.

Квіти: герань, троянди, азалії, примула, аспарагус, фікус.

Читайте також: Молочна сироватка – гарне добриво та захист для рослин.

Як поливати молоком різні рослини?

Розсада

Це необхідно для профілактики фітофтори. Робити це потрібно кожні 2 тижні, причому як до висадки у ґрунт, так і після.

Щоб приготувати добриво в домашніх умовах, знадобиться лише найдешевше молоко та вода. Його розводять із розрахунку 1 л молока на 10 л води.

Цим розчином можна не тільки поливати розсаду, а й обприскувати рослини, чергуючи з розчином коров'яку (його розводять у пропорції 1:5).

Помідори, огірки та перець

Молоко є відмінним засобом для профілактики та лікування фітофторозу томатів та борошнистої роси на огірках.

Крім того, після такого підживлення рослини краще цвітуть, не скидають зав'язі і краще плодоносять, а овочі будуть солодшими на смак.

Для молочного розчину потрібно взяти 10 л води, 1 л молока та 30 крапель йоду. Поливають рослини двічі – перед цвітінням та перед формуванням плодів.

Щоб побороти шкідників на помідорах, протягом тижня після висадки розсади в ґрунт з інтервалом у 10 днів листя рослин потрібно обробити захисним засобом. Для цього змішуємо 2 л молочної сироватки, 8 л води, 10 мл йоду, 2 ст. л. рідкого мила.

Герань

Щоб підживити герань, розводимо у 1 л води 100 мл молока. Цим розчином рослину потрібно поливати під корінь 3-4 рази на місяць, чергуючи із звичайною водою.

Троянди

Беремо півмілілітра йоду та розбавляємо в 1 л чистої води, потім додаємо 100 мл молока. Отриманою рідиною обприскуємо троянди з пульверизатора – це допоможе подолати попелицю.

Фото: pinterest.com

Цікаві новини для вас:

  1. Господарське мило захистить рослини від хвороб і шкідників: як його використовувати.
  2. Кока-кола допоможе позбавитися попелиці на городі: як її використовувати.
  3. Найкраще брати свіжі дріжджі: як приготувати підгодівлю для помідорів.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також