Господарське мило - дієвий засіб для боротьби зі шкідниками в саду та на городі. Воно врятує від небезпечної білокрилки, павутинного кліща, попелиці та захистить рослини від різних хвороб. Розповідаємо, як використовувати господарське мило з цією метою.
Боротьба з грибковими захворюваннями
Господарське мило – чудовий помічник у боротьбі з деякими грибковими захворюваннями, наприклад сірою гниллю на полуниці. Щоб запобігти розвитку хвороби, приготуйте наступний розчин:
- господарське мило (подрібнене) – 10 г;
- вода (1 л).
Мило натріть на тертці та розчиніть його у воді. Отриманим мильним складом обробіть рослини.
Господарське мило проти попелиці та інших комах
Щоб позбавитися попелиці на рослинах, досвідчені городники використовують мильний розчин. Щоб його приготувати, візьміть:
- господарське мило (300 г);
- тепла вода (10 л).
Подрібнене мило за допомогою терки з'єднайте із водою. Перемішуйте доти, поки мило повністю не розчинитися. Щоб уникнути попадання на листя мильних грудок, які можуть залишити опіки, перед застосуванням розчин процідіть. Мильний розчин використовуйте для обприскування трав'яних рослин, чагарників та дерев. Розчин господарського мила допоможе й у боротьбі з павутинним кліщем.
Важливо! Через 3 години після обробки рослин мильним розчином, склад потрібно змити великою кількістю чистої води, наприклад, за допомогою шланга.
Читайте також: Кока-кола допоможе позбавитися попелиці на городі: як її використовувати.
Господарське мило також може бути своєрідним закріплювачем, який не дозволить засобам стікати з листя. Наприклад, якщо ви хочете позбавитися гусені та метеликів, приготуйте розчин з ромашки та тютюну і додайте трохи господарського мила. Тваринній жири, що входять до складу мила, міцно утримують настій на поверхні листа протягом 7-10 днів. Повторюйте процедуру обробки у 3-4 етапи з тижневим інтервалом.
Запобігти зараженню домашньої розсади борошнистими червцями допоможе господарське мило. Для цього приготуйте розчин:
- господарське мило (20 г);
- вода – (1 л).
З'єднайте компоненти та ретельно змочіть усі наземні органи рослини, не забуваючи про нижню сторону листя. Перед обробкою закрийте субстрат плівкою, щоб уникнути попадання до нього мила. Через 15-20 хвилин акуратно змийте мильний розчин із сіянців.
Раніше ми розповідали, як врятувати редиску від хрестоцвітої блішки без інсектицидів: дієві народні методи.